Tag: ballafaqohet

Mosantarësimi në INTERPOL ka ndikuar që Kosova të jetë vend tranzit i armëve

10/05/2019

Republika e Kosovës po vazhdon të ballafaqohet me problematikën e armëve pa leje. Në vitin 2018, nga 32 vrasje, 26 janë me armë zjarri, që ... Read More

Shtohet edhe ndërrimi i tretë, reduktohet lista e pritjes për rezonancë magnetike në QKUK (Video)

22/04/2019

Klinika e Radiologjisë në QKUK ka vite që ballafaqohet mungesë të aparaturës dhe listë të gjatë të pritjes në veçanti për rezonancë magnetike. Mirëpo drejtori ... Read More

Shënohet 74 vjetori i kryqit të kuq dhe dita e dhurimit të gjakut

17/03/2019

17 Mars 2019 / 16:11 Maqedonia nuk ballafaqohet me mungesë të rezervave të gjakut, në të gjitha institucionet shëndetësore ka gjak të mjaftueshëm, madje edhe ... Read More

A po shkon Qeveria Haradinaj drejt riformatimit, apo vendi drejt zgjedhjeve?

21/01/2019

Koalicioni aktual qeverisës në Kosovë po ballafaqohet me shumë sfida. Në planin e brendshëm, me greva e pakënaqësi në rritje nëpër sektorë të ndryshëm, ku ... Read More

Qeveria arsyeton punësimet e reja në doganë

10/01/2019

10 Janar 2019 / 15:47 Dogana ballafaqohet me shumë punë dhe për këtë nevojiten punësime të reja. Kështu drejtori i Drejtorisë së doganave, Gjoko Tanasoski ... Read More

Dimitrov: Është e papranueshme që të merr azil personi i dënuar me aktvendim të plotfuqishëm

21/11/2018

21 Nëntor 2018 / 11:21 “Personi që ka aktvendim të plotfuqishëm dhe që ballafaqohet me 4 akuza të tjera dhe 5 hetime, është absurde që ... Read More

Nxënësit pa libra, institucionet ia hedhin fajin njëra-tjetrës

23/09/2018

Ka tri javë që ka filluar viti i ri shkollor, por Sh.F.M.U. “Faik Konica” në kryeqytet po ballafaqohet me mungesë të librave. Situatë më e ... Read More

YAHR: Sektori i shëndetësisë në Lipjan në gjendje të rënd

24/06/2018

​Komuna e Lipjanit ballafaqohet me një gjendje të rënd në sektorin shëndetësor me fajin e Ministrisë së Shëndetësisë. Gjatë muajve janar-qershor, ka pasur mungesë të ... Read More

Chelsea duhet të paguajë shumë për largimin e Contes

14/06/2018

Klubi londinez, Chelsea po ballafaqohet me një vendim të vështirë për largimin e trajnerit italian, Antonio Conte. Conte i ka thënë klubit se ai nuk ... Read More

QKUK në kolaps, aty mungon gjithçka

09/06/2018

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) vazhdon të ballafaqohet me mungesën e disa barnave nga listat esenciale, si dhe të materialit shpenzues, të cilët tashmë ... Read More

Serbia arrin marrëveshje me EHF-in, kurrë më nuk do të takohen me ekipet apo përfaqësuesen e Kosovës

01/04/2018

Hendbolli serb kurrë më nuk do të ballafaqohet me homologët nga Kosova. Kështu ka pohuar presidenti i Federatës së Hendbollit të Serbisë (RSS), Dragan Skrbic, ... Read More

Vuçiq: Si t’ia shpjegojmë qytetarëve se Ukraina nuk pranon të luajë kundër Kosovës në Kiev dhe se Serbia do të luajë në Kragujevac

24/03/2018

Serbia nuk ka pranuar të ballafaqohet me përfaqësuesen e Kosovës në kuadër të kualifikimeve për botërorin e hendbollit. Madje, shteti serb ka anuluar turneun kualifikues ... Read More