Tag: Ballkani

Ekstremizmi i dhunshëm në Ballkanin Perëndimor: Kthimi në vendlindje nga luftërat e huaja, paraqet rrezik të madh

18/05/2019

Ballkani Perëndimor vazhdon të vuajë pasojat e përhapjes së ideologjive të ekstremizimt të dhunshëm me bazë fetare. Kthimi në vendlindje i luftëtarëve të huaj, paraqet ... Read More

Llapi ndalet nga Ballkani

16/03/2019

Llapi dhe Ballkani kanë ndarë pikët në stadiumin Zahir Pajaziti pasi kanë luajtur baras 1-1. Ballkani e nisi më mirë ndeshjen dhe vetëm pas pesë ... Read More

“Der Spiegel”: Pranvera ballkanike – protesta kundër sunduesve autoritarë e të korruptuar

03/03/2019

Ballkani Perëndimor është përfshirë këtë fillim pranvere në një lum protestash opozitare. Këto protesta kundër qeverive në pushtet  nuk po ndalen në Shqipëri, Serbi dhe ... Read More

Ballkani eliminon Kikën pas vazhdimeve, siguron gjysmëfinalen

10/02/2019

Kika dhe Ballkani kanë luajtur baras 0-0 në 90 minuta lojë në takimin e çerekfinales së Kupës së Kosovës në futboll, ndërsa pas vazhdimeve Ballkani ... Read More

Vuçiq më 7 e 8 mars në Shqipëri

30/01/2019

Ballkani ndodhet aktualisht në një udhëkryq dhe rruga për të dalë në drejtimin e duhur, do të definohet vetëm kur të ketë një marrëveshje finale ... Read More

Skënderbeu e huazon Almir Ajzeraj te Ballkani

28/01/2019

Almir Ajzeraj ka kaluar te Ballkani në formë huazimi për gjashtë muaj nga Skënderbeu i Korçës. Anësori pas paraqitjeve të mira sezonin e shkuar te ... Read More

Vajza me origjinë nga Ballkani fiton 250 mijë euro në “Kush dëshiron të bëhet milioner?”

22/01/2019

Michaela Barisiç, prindërit e së cilës kanë origjinën nga Ballkani, nga Kroacia, në spektaklin e njohur në Gjermani ka fituar 250,000 euro. Kjo pasi që, ... Read More

Zyrtare: Ballkani transferon sulmuesin Demir Avdic  

15/01/2019

Ballkani ka zyrtarizuar transferimin e sulmuesit me nënshtetësi serbe, Demir Avdic. Lojtari nuk është i panjohur për kampionatin kosovar, pasi që më parë ka luajtur ... Read More

Zyrtare: Ballkani nënshkruan me Dardan Jasharin

14/01/2019

Skuadra e rikthyer në elitën e futbollit kosovar, Ballkani nga Theranda ka vazhduar me përforcime. Klubi nga Theranda ka transferuar mbrojtësin me përvojë të madhe ... Read More

Kurc: E përgëzoj vendimin historik të Maqedonisë

25/10/2018

25 Tetor 2018 / 11:37 Kancelari austriak Kurc gjatë hapjes së konferencës ” Ballkani dhe BE-ja, cikli i procesit të Berlinit” në Budva përgëzoi Maqedoninë ... Read More

(VIDEO) BALLKANI, TRANZIT I EKSTREMIZMIT TË DHUNSHËM, SVILLANOVIQ: DUHET KOORDINIM MË I MADH NË RAJON

03/10/2018

“Maqedonia dhe Ballkani Perëndimor nuk janë bartës tëdestabilitetit drejt Evropës, por rajoni ynëështë rrugëtranzitepërmes së cilës kalojnë ekstremizmi, armët dhe lëndët narkotike”. – Kwshtu tha ... Read More