Tag: banorët

Copa gjigante e akullit në formë disku shfaqet në një lumë në SHBA (Video)

16/01/2019

Një copë akulli në formë disku ka habitur banorët e qytetit Maine në SHBA, kur panë duke “pluskuar” në lumin Presumpscot. Copa gjigante e akullit ... Read More

Banorët e Orllanit kërkojnë llogari nga Qeveria: Ku mbetën mjetet e projektit për furnizimin me ujë?

14/01/2019

Me moton “Mos na leni pa ujë”, banorët e fshatit Orllan të Podujevës, do të protestojnë nesër para Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor. Nëpërmjet ... Read More

Rrjet masiv merimangash mbi një zonë malore në Brazil (Video)

13/01/2019

Banorët e një zone malore në Brazil, mbetën të hutuar nga rrjetin masiv me merimanga, që dukeshin sikur do binin sipër tyre si shi. Mirëpo, ... Read More

Banorë e lagjes së Muhaxherëve ankohen se QMF nuk punon në fundjavë, detyrohen të shkojnë në Breg Diellit

12/01/2019

Banorët e “Lagjes së Muhaxherëve” në Prishtinë, thonë se ndjehen të diskriminuar në marrjen e shërbimeve shëndetësore. Edhe pse të gjitha qendrat tjera të Mjekësisë ... Read More

Të lahesh në pishinën dy-mijë-vjeçare, në shoqërim të reshjeve të borës (Foto)

11/01/2019

Banorët në qytezën Sarıkaya të provincës Yozgat në Turqinë qendrore përjetojnë kënaqësi duke u larë në temperatura nën gjashtë gradë celsius në hamamin dy-mijë-vjeçar Basilica ... Read More

Bora dhe akulli bllokojnë qytetin, banorët garojnë se kush po publikon pamjet “më të frikshme”! (Foto/Video)

11/01/2019

Banorët e Saratov, një qytet në Rusinë jugore, po konkurrojnë online se cilët mund të postojnë pamjet më të frikshme të makinave të bllokuara nga ... Read More

Pasojat e motit të ligë në Evropë, shoferi i trenit vëren diçka në borë – ndalet dhe shpëton dhinë e ngujuar (Video)

10/01/2019

Banorët dhe turistët e Austrisë nuk janë të vetmit që po ballafaqohen me sasinë e madhe të borës që ka “bllokuar” alpet e këtij vendi, ... Read More

Fëmijës, që lindi me tri duar, po i falen në Indi sikur të jetë hyjni (Foto)

29/12/2018

Banorët e një fshati në Indi, po i falen një fëmije sikur të jetë hyjni, sepse lindi me tri duar. Vogëlushja erdhi në jetë në ... Read More

‘Super eklipsi i përgjakshëm’ i Hënës po shqetëson ata që besojnë në apokalips (Foto)

27/12/2018

Banorët e Evropës dhe Amerikës Veriore, do të kenë mundësinë ta shohin në natën e 20 janarit, fenomenin e rrallë që njihet si ‘super eklipsi ... Read More

Gara e ngrënies së specave të djegës, kinezja arrin për 60 sekonda t’i ha 20 copë (Foto/Video)

10/12/2018

Banorët e një qytetit në juglindje të Kinës kanë gjetur një mënyrë të pazakontë që të ngrohin trupin në këto ditë të ftohta të dimrit. ... Read More

Shtylla elektrike rrezikon banorët e fshatit Lebanë

09/12/2018

Banorët e fshatit Lebanë të komunës së Prishtinës, rrezikohen nga një shtyllë elektrike e cila mund të bie në mes rrugës nëse nuk ndërmerren masa ... Read More

Basha me protestuesit: Beteja do të fitohet!

05/12/2018

Banorët e Astirit kanë bllokuar sërish rrugën në ditën e 32-të të protestës kundër prishjes së banesave të tyre. Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ... Read More