Tag: bardha

Befasohen shkencëtarët, ​zogu i zhdukur shfaqet pas 136 mijë vjetësh

21/05/2020

Zogu aldabra, gjeli me pendë të bardha, mendohej të ishte zhdukur 136,000 vjet më parë. Megjithatë, ai u vu re kohët e fundit dhe i ... Read More

Lani rrobat me aspirinë dhe piper, rezultati do t’ju befasojë

08/11/2019

Rrobave të bardha hidhini aspirinë.Edhe me lavatriçet më moderne është shumë e vështirë që rrobat e bardha t’i mbani borë të bardha. Shpesh ato marrin ... Read More

Barcelona kundërshton dizajnin e bardhë të fanellës së Nikes

07/02/2019

Barcelona ka ndërprerë planet e Nikes për të përfshirë një dizajn të ri të fanellave të bardha për sezonin 2020/21, me sa duket për shkak ... Read More