Tag: bashkë

Selmanaj i bindur se do ta rrëzojnë Qeverinë

25/05/2019

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Driton Selmanaj, është i bindur se partia e tij bashkë me Lëvizjen Vetëvendosje dhe me partitë tjera parlamentare ... Read More

Digjet shtëpia në të cilën ishte vrarë nga burri Valbona Marku dhe bija e saj

24/05/2019

Ka marrë flakë shtëpia e familjes së ndjerës Valbona Marku, e cila bashkë me vajzën e saj qe vrarë nga ish-burri i saj, Pjetër Ndrecaj. ... Read More

Limaj mbledh në Tiranë ministrat e dy qeverive

19/05/2019

Zbatimi i marrëveshjeve të nënshkruara në mbledhjen e dy Qeverive në Pejë do t’i bëjë bashkë disa nga ministrat e Qeverisë së Kosovës dhe ministrisë ... Read More

Rita Ora shkëlqen në fustanin e bardhë në Festivalin e Filmit në Kanë

16/05/2019

Rita Ora pasi kaloi pak ditë në Londër bashkë me familjen, ka udhëtuar në Francë, shkruan lajmi.net. Këngëtarja ishte e ftuar për të performuar në ... Read More

Lori Hoxha dhe Vis Bajraktari fotografohen dorë për dore në Tiranë

15/05/2019

19:49 | 15 Maj 2019 19:49 | 15 Maj 2019 Fotografia po bën xhiro në rrjet. 6 vite bashkë, u duk se përfunduan në ndarje ... Read More

Dredhëzat gjithë kohës i hamë gabimisht: Për shkak të këtij gabimi, ato dëmtojnë në mënyrë të pakthyeshme një pjesë të trupit!

15/05/2019

Bëni bashkë dredhëzat e artikujt të cilët nuk janë të thartë dhe kanë përqindje të ulët sheqeri Dredhëzat janë të pasura me antioksidante dhe janë ... Read More

Ismaili: PDK e Prishtinës bëhet gati për Kuvendin Zgjedhor (Foto)

04/05/2019

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka njoftuar se bashkë me Kryetarin e Kuvendit Kadri Veselin, po bëjnë përgatitjet e fundit për Kuvendin Zgjedhor në Degën ... Read More

Teuta Krasniqi u dedikon fjalë zemre personave më të dashur për të

27/04/2019

Teuta Krasniqi ka publikuar një fotografi të bashkëshortit bashkë me vajzat. Teuta Krasniqi ka ndarë me ndjekësit një fotografi në Instagram, në të cilën shfaq ... Read More

Thaçi: Të pagjeturit, plaga më e rëndë e shoqërisë sonë

27/04/2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, bashkë me kryeminsirtin Haradinajbëri homazhe pranë Obeliskut të të Pagjeturve në kryeqytet, para se të merrte rrugë për në Mejë ... Read More

Sot mbahet turneu “Xhudo për Paqe”

27/04/2019

Federata e Xhudos së Kosovës bashkë me klubin e Xhudos “Ippon” në Pejë sot organizon turneun ndërkombëtar “Xhudo për paqe”. Trajneri Driton Kuka ka thënë ... Read More

Aktori shqiptar luan bashkë me Morgan Freeman dhe John Travoltën në filmin e ri

25/04/2019

Aktori shqiptar luan bashkë me Morgan Freeman dhe John Travoltën në filmin e ri Suksesi i tij ka kaluar kufijtë. Blerim Destani përmes rrjeteve sociale ... Read More

Ferizaj shënon Ditën e Tokës, qeverisja e përkushtuar për mbrojtjen e mjedisit

23/04/2019

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Tokës, kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, bashkë me drejtorë të drejtorive komunale kanë mbjellë drunjë dekorativ dhe ... Read More