Tag: bashkë

Hani lëvoret e këtyre frutave, kanë dyfish më shumë vlera ushqyese

15/07/2019

Sipas ekspertëve, konsumimi I disa frutave bashkë me lëvore ndihmon shumë në përmirësimin e disa problemeve shëndetësore.Disa nga frutat që mund të konsumohen edhe me ... Read More

Miliona ueb-faqe janë bllokuar gjatë ditës së sotme, kjo është arsyeja

02/07/2019

Cloudflare ka rënë dhe bashkë me të edhe shumë ueb-faqe, në mbarë botën. Kjo kompani që ofron shërbime të sigurisë dhe domenit për ueb-faqe, është ... Read More

Përfitimet e ngrënies së frutave me lëvore

08/06/2019

Rekomandimet që japin mjekët me konsumin e frutave bashkë me lëkurën, heqja e së cilës i heq mundësinë trupit tonë në marrjen e shumë vitaminave ... Read More

Kjo pajisje do t’u shpëtojë jetën në rast arresti kardiak

05/06/2019

Një implant i vogël që ngjit bashkë pjesët e zemrës mund të revolucionizojë trajtimin e “pushimit të zemrës”, një kondicion që prek miliona njerëz në ... Read More

Selmanaj i bindur se do ta rrëzojnë Qeverinë

25/05/2019

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Driton Selmanaj, është i bindur se partia e tij bashkë me Lëvizjen Vetëvendosje dhe me partitë tjera parlamentare ... Read More

Digjet shtëpia në të cilën ishte vrarë nga burri Valbona Marku dhe bija e saj

24/05/2019

Ka marrë flakë shtëpia e familjes së ndjerës Valbona Marku, e cila bashkë me vajzën e saj qe vrarë nga ish-burri i saj, Pjetër Ndrecaj. ... Read More

Limaj mbledh në Tiranë ministrat e dy qeverive

19/05/2019

Zbatimi i marrëveshjeve të nënshkruara në mbledhjen e dy Qeverive në Pejë do t’i bëjë bashkë disa nga ministrat e Qeverisë së Kosovës dhe ministrisë ... Read More

Rita Ora shkëlqen në fustanin e bardhë në Festivalin e Filmit në Kanë

16/05/2019

Rita Ora pasi kaloi pak ditë në Londër bashkë me familjen, ka udhëtuar në Francë, shkruan lajmi.net. Këngëtarja ishte e ftuar për të performuar në ... Read More

Lori Hoxha dhe Vis Bajraktari fotografohen dorë për dore në Tiranë

15/05/2019

19:49 | 15 Maj 2019 19:49 | 15 Maj 2019 Fotografia po bën xhiro në rrjet. 6 vite bashkë, u duk se përfunduan në ndarje ... Read More

Dredhëzat gjithë kohës i hamë gabimisht: Për shkak të këtij gabimi, ato dëmtojnë në mënyrë të pakthyeshme një pjesë të trupit!

15/05/2019

Bëni bashkë dredhëzat e artikujt të cilët nuk janë të thartë dhe kanë përqindje të ulët sheqeri Dredhëzat janë të pasura me antioksidante dhe janë ... Read More

Ismaili: PDK e Prishtinës bëhet gati për Kuvendin Zgjedhor (Foto)

04/05/2019

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka njoftuar se bashkë me Kryetarin e Kuvendit Kadri Veselin, po bëjnë përgatitjet e fundit për Kuvendin Zgjedhor në Degën ... Read More

Teuta Krasniqi u dedikon fjalë zemre personave më të dashur për të

27/04/2019

Teuta Krasniqi ka publikuar një fotografi të bashkëshortit bashkë me vajzat. Teuta Krasniqi ka ndarë me ndjekësit një fotografi në Instagram, në të cilën shfaq ... Read More