Tag: bashkëpunim

Politologu Tahiri:  Institucionet e vendit e kanë për obligim që qytetarët e kthyer në Kosovë t’i risocializojnë

20/04/2019

Institucionet e vendit në bashkëpunim me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sot në orët e hershme të mëngjesit kanë arritur të kryejnë operacionin e filluar ... Read More

Tahiri: 110 qytetarë në bashkëpunim me SHBA janë kthyer në Kosovë nga Siria

20/04/2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka thënë se institucionet e vendit në bashkëpunim me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kanë arritur të kryejnë operacionin e ... Read More

Pas “Muza ime”, ky është projekti i ri i Anxhela Peristerit

20/04/2019

Anxhela Peristeri ka paralajmëruar këngën e re. Pas projektit “Muza ime”, në bashkëpunim me Mateus Frrokun, Anxhela po përgatit këngën e re, shkruan lajmi.net. Kjo ... Read More

Rita pas publikimit të këngës së re: Është shumë e veçantë për mua

19/04/2019

Rita Ora sot publikoi projektin e ri në bashkëpunim me Kygon. Rita Ora ka publikuar këngën e re me titull “Carry On”, të cilën e ... Read More

Morena Taraku drejt suksesit ndërkombëtar, bashkëpunon me reperin e huaj

18/04/2019

08:52 | 04/18/2019 Morena Taraku po vjen me bashkëpunim ndërkombëtar. Pas sukseseve si modele, Morena Taraku rrugëtimin si këngëtare po e vazhdon me hapa të ... Read More

Arrestohet grupi i grabitësve me maska në Ferizaj

16/04/2019

Prokuroria Themelore në Ferizaj në bashkëpunim të ngushtë me Policinë e Kosovës- Njësia e Hetimeve Rajonale në Ferizaj, pas një pune hetimore intensive, ka arrestuar ... Read More

Vihet gurthemeli i ‘Shtëpisë Muze’ në veri të Mitrovicës

15/04/2019

Nën përkujdesjen e kryetarit të komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, dhe në bashkëpunim me OJQ “Zëri i Prindërve”, sot në ‘Lagjen e Boshnjakëve’ në veri ... Read More

Mançevski: Do të kërkojmë kuadër për negociata me BE-në edhe jashtë institucioneve

15/04/2019

Alsat 2019-04-15T14:28:39+02:00 Ministria e Shoqërisë Informatike dhe Administratës në bashkëpunim me resorë të tjerë kërkon mënyrë për tërheqjen e kuadrit edhe prej sektorit publik edhe ... Read More

Panairi i Punës në Mitrovicë, ofron rreth 500 vende të punës dhe praktikës në punë

12/04/2019

Panairi i Punës 2019 sot u hap në sallën e sporteve “Minatori” në Mitrovicë, në bashkëpunim me Ministrinë e Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS), Agjencinë ... Read More

Gratë në Kosovë të diskriminuara në shumë sfera

11/04/2019

Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) në bashkëpunim të ngushtë me Bashkimin Evropian (BE), Agjencinë për Barazi Gjinore dhe institucionin e Avokatit të Popullit, sot ... Read More

Lansohet raporti “Diskriminimi me bazë gjinore dhe punësimi”

11/04/2019

Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) në bashkëpunim të ngushtë me Bashkimin Evropian (BE), Agjencinë për Barazi Gjinore dhe Institucionin e Avokatit të Popullit, do ... Read More

Nis verifikimi i adresave të ‘Gylenistëve’

10/04/2019

S A 2019-04-10T15:49:08+02:00 Shërbimet e sigurisë në bashkëpunim me Prokurorinë Publike janë duke lokalizuar shtetasit turk të cilët po i kërkon Turqia mbi bazën e ... Read More