Tag: bashkëpunojnë

NASA dhe ESA bashkohen për t’i ndaluar asteroidet e rrezikshme

08/09/2019

Nëse njerëzimi dëshiron t’i ndalojë asteroidet e rrezikshme, shtetet do të duhet të bashkëpunojnë së bashku. Agjencia hapësinore amerikane NASA dhe ajo evropiane ESA do ... Read More

Turqia i kërkon Maqedonisë të arrestojë strukturat e FETO-s

03/04/2019

Alsat 2019-04-03T15:19:30+02:00 Maqedonia e Veriut dhe Turqia zotohen se do të bashkëpunojnë fortë në fushën e mbrojtjes për luftën kundër terrorizmit ndërkombëtar. Ministri i Mbrojtjes ... Read More

Forum i biznesit Maqedoni-Greqi: Të shfrytëzohen mundësitë e bashkëpunimit

02/04/2019

Nga stagnimi në marrëdhënie të ndërsjella, dy vendet tani mund të bashkëpunojnë dhe t’i shfrytëzojnë mundësitë dhe të largohen pengesat për bashkëpunim më të përforcuar ... Read More

Kanye West, Pharrell dhe Vic Mensa me bashkëpunim

17/02/2019

Kanye West, Pharell Williams dhe Vic Mensa po bashkëpunojnë për një projekt të ri. Treshja më parë kanë lansuar një pjesë të këngës së tyre ... Read More

Qendrat kulturore të diasporës të domosdoshme për fuqizimin e raporteve me diasporën

14/02/2019

Institucionet e Kosovës dhe Shqipërisë duhet të bashkëpunojnë ngushtë për të gjitha çështjet që kanë të bëjnë me diasporën. Kështu u tha sot në tryezën ... Read More

AAK-ja prish koalicionin me AKR-në në Mitrovicë

04/02/2019

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Aleanca Kosova e Re nuk do të bashkëpunojnë më në komunën e Mitrovicës. Partia e kryeministrit Haradinaj, ka vendosur ... Read More