Tag: bashku

Engjëllusha Salihu publikon portretin familjar 

01/06/2019

21:39 | 1 Qershor 2019 21:39 | 1 Qershor 2019 Engji e ka publikuar një foto së bashku me familjen e saj. Këngëtarja Engjëllusha Salihu ... Read More

Haradinaj dhe gjenerali amerikan, homazhe tek varret e Arben e Luan Qerimajt në Gllogjan

26/05/2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, së bashku me zëvendëskomandantin e KFOR-it, Gjeneralin amerikan John Boyd, sot në Gllogjan kanë bërë homazhe në përvjetorin e rënies ... Read More

Infermieret ecin me kilometra për vizita mjekësore

23/05/2019

Mamia 53-vjeçare nga Kaçaniku, Teuta Isufi-Dogani së bashku me koleget e saj, ka një vit që ecin më gjatë se pesë kilometra në ditë që ... Read More

Tromboza, 6 simptoma që nuk duhet nënvlerësuar

22/05/2019

Kur e lëndojmë veten, ato parandalojnë gjakderdhjen, grumbullohen së bashku dhe bllokojnë gjakun e tepërt nga plagët dhe gërvishtjet.Por ndonjëherë, mpiksja e gjakut mund të ... Read More

Vendoset gurthemeli i shtatores së heroit të kombit Abdullah Tahiri

19/05/2019

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, së bashku me djalin e heroit, familjen, përfaqësuesit e institucioneve dhe pjesëmarrës të shumtë, kanë vendosur themelin për ... Read More

Murgesha e cila ngriti një ‘perandori kanabasi’

14/05/2019

E dashuruar pas një burri të divorcuar dhe së bashku prindër të tre fëmijëve, ishin në një harmoni të plotë familjare. Por gjithçka u shkatërrua ... Read More

Blogeret shqiptare marrin iniciativë për ta ndihmuar çiftin zviceran

09/05/2019

Loredana Zefi është akuzuar se ka mashtuar një çift zviceran së bashku me vëllain e saj, shkruan lajmi.net. Petra dhe Hans pretendojnë se Loredana ua ... Read More

Sistemi i drejtësisë në Kosovë me Task-forcë dhe trup monitorues për krime lufte

08/05/2019

Krerët më të lartë të sistemit të drejtësisë pas takimit koordinues që zhvilluan së bashku u dakorduan për themelimin e Task-forcës dhe Trupit monitorues të ... Read More

Arrestohet ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu

07/05/2019

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu është arrestuar nga policia. Së bashku me të është arrestuar edhe një banor i Unazës së Re. Balliut, i ... Read More

Veseli: Muzeu i Historisë së Natyrës synon që të mbrojë dhe ruajë koleksionet e natyrës së Kosovës

07/05/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, së bashku me ministrin Kujtim Gashi kanë vënë gurthemelin e Muzeut të Historisë së Natyrës. Në një status ... Read More

Arbëreshët nderojnë heronjtë e Kosovës

05/05/2019

Grupi i arbëreshëve që kanë ardhur për vizitë në Kosovë, të dielën së bashku me përfaqësues të komunës së Skenderajt, kanë vizituar kompleksin memorial” Adem ... Read More

Alban Skënderaj dhe Miriam Cani shijojnë pushimet përrallore

05/05/2019

9:53 | 5 Maj 2019 09:53 | 5 Maj 2019 Alban Skënderaj ka nisur pushimet së bashku me familjen e tij. Këngëtari Alban Skërnderaj së ... Read More