Tag: bashkua

Shpërthimi në Bejrut/ Rihanna: Fëmijët po flenë në rrugë, spitalet e mbipopulluara

14/08/2020

Këngëtarja me famë botërore Rihanna iu bashkua thirrjes për ta ndihmuar Bejrutin pas shpërthimi të fuqishëm ku mbetën më shumë se 200 persona të vdekur ... Read More

Prishja e Teatrit/ Reagon Ermonela Jaho: Kur njerëzit luftojnë me njëri-tjetrin, e vërteta është viktimë

18/05/2020

Sopranoja me famë botërore, Ermonela Jaho iu është bashkua reagimeve të shumta që shkaktoi shembja e Teatrit Kombëtar, ku artistët, përfaqësues të shoqërisë civile dhe ... Read More

Storia e Mink Peeters, lojtari që u bashkua me Real Madridin dhe dështoi në revulocionin e Ajaxit

02/05/2019

Storia e Mink Peeters, lojtari që u bashkua me Real Madridin dhe dështoi në revulocionin e Ajaxit Ajaxi tregoi edhe njëherë fuqinë e talenteve që ... Read More

Bashkohet me të motrën e kthyer nga Siria: E kanë mashtruar kur ishte 17 vjeç (Video)

22/04/2019

Në Kosovë, një grua u bashkua të hënën me motrën e saj, e cila kishte kaluar gjashtë vjet me ekstremistët në Siri. Hidajete Delia priti ... Read More

Basha: S’ka kompromis me qeverinë e krimit

13/04/2019

Kryetari i partisë Demokratike, Lulzim Basha iu bashkua protestës para kryeministrisë rreth orës 18:35, ndërsa më pas mbajti edhe një fjalim në drejtim të turmës ... Read More

Messi, makina fituese e Barcelonës

31/03/2019

Që prej se Lionel Messi iu bashkua ekipit të parë të Barcelonës, asgjë nuk është njësoj. Ndikimi i tij në klub, në fushë dhe në ... Read More

Morata: Gjithmonë e kam ëndërruar Atleticon

29/01/2019

Alvaro Morata është shprehur shumë i lumtur me kalimin te Atletico Madridi. Spanjolli iu bashkua klubit nga Madridi prej Chelseat në formë të huazimit për ... Read More

Interi do ta blejë përfundimisht Politanon

21/01/2019

Matteo Politano duket se do të vazhdojë të mbetet pjesë e Interit. Sulmuesi i talentuar italian iu bashkua klubit zi kaltër në verën e vitit ... Read More

Shaqiri ia kishte bërë të qartë vëllait menaxher: Mos prano asnjë ofertë tjetër sepse dua të punoj me Kloppin

19/01/2019

Xherdan Shaqiri në verën e vitit 2018 iu bashkua Liverpoolit, një transferim që bëri bujë të madhe. Ylli nga Kosova u kërkua nga shumë klube ... Read More

“A ha mbretëresha pica?” – Kate Middleton vihet para pyetjeve interesante teksa gatuan me nxënësit e një shkolle

15/01/2019

Dukesha e Kembrixhit u bashkua me nxënësit në Islington gjatë ditës së enjte për të bërë pica në një kuzhinë të hapur. Dhe ndërkohë që ... Read More

Anderlechti vendos ta huazojë Abazajn

11/01/2019

Sulmuesi i talentuar shqiptar, Kistal Abazaj pritet të largohet nga Anderlechti. Abazaj iu bashkua gjigantit belg verën e kaluar nga Skënderbeu por që nuk ka ... Read More

Zyrtare: Defoe huazohet te Rangers

06/01/2019

Rangers ka konfirmuar transferimin e Jermain Defoe në formë të huazimit 18 mujor. Sulmuesi anglez iu bashkua skuadrës skoceze nga Bournemouthi, ku në 33 ndeshje ... Read More