Tag: Basketbollit

Lajm i madh për basketbollin kosovar, KB Peja po kthehet

08/09/2019

22:06 | 8 Shtator 2019 KB Peja 22:06 | 8 Shtator 2019 Ish-presidenti i Federatës së Basketbollit të Kosovës, Erolld Belegu ka dhënë një lajm ... Read More

Golden Eagle Ylli liron të gjithë lojtarët nga kontrata, synohet rindërtimi i skuadrës

10/06/2019

11:45 | 06/10/2019 Skuadra kosovare e basketbollit, Golden Eagle Ylli,  ka marrë një vendim të çuditshëm. Golden Eagle Ylli nuk do të llogarisë në asnjë ... Read More

Rahoveci tërhiqet nga organizimi i ndeshjeve të Kosovës, mësohet edhe arsyeja

06/05/2019

14:48 | 6 Maj 2019 14:48 | 6 Maj 2019 Klubi i basketbollit të Rahovecit ka bërë sensacion në këtë edicion të Superligës së Kosovës, ... Read More

Nuggets eliminojnë Spurs, Toronto krijon epërsinë ndaj Philadelphia

28/04/2019

Spektakli në fazën ‘Play Off’ në kuadër të ligës më të fortë të basketbollit në botë, NBA, po vazhdon. Në një dramë që kërkoi plot ... Read More

Ndërpritet ndeshja KB Rahoveci – KB Ponte, arsyeja e çuditshme

16/04/2019

Ndeshjet e ‘Play Off’ në elitën e basketbollit kosovar nuk kanë filluar në mënyrën më të mirë të mundshme. Ndeshja mes KB Rahovecit dhe KB ... Read More

Shkruhet historia në NBA, ja çfarë është arritur nga ky sezon

11/04/2019

Kanë përfunduar 82 xhirot e ligës më të fortë të basketbollit në botë, NBA. Pas 82 xhirove të luajtura në kuadër të sezonit të rregullt, ... Read More

Lot dhe emocione në ndeshjen e fundit të Nowitzkit në NBA

11/04/2019

09:40 | 04/11/2019 Legjenda e basketbollit gjerman, Dirk Nowitzki, është pensionuar. Basketbollisti 41 vjeçar, ka zhvilluar ndeshjen e fundit për Dallas Mavericks. Nowitzki është paraqitur ... Read More

Chicago Bulls, Memphis Grizzlies dhe Toronto Raptors triumfojnë vetëm pas vazhdimeve

21/03/2019

Mbrëmë janë zhvilluar nëntë ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit në botë në NBA. Chicago Bulls, Memphis Grizzlies dhe Toronto Raptors kanë shënuar ... Read More

Ministria e Sportit mbështetet me rreth 250 mijë euro Federatën e Basketbollit

20/03/2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka vizituar sot Federatën e Basketbollit të Kosovës me ç’rast është pritur nga kryetari i kësaj federate, ... Read More

Golden State arrin fitoren e radhës, Lakers regjistron humbjen e katërt rresht

20/03/2019

Mbrëmë janë zhvilluar gjashtë ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit në botë. Kampioni në fuqi i NBA-së, Golden State Warriors ka shënuar edhe ... Read More

San Antonio Spurs ndal kampionin Golden State Warriors

19/03/2019

Mbrëmë janë zhvilluar nëntë ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit në botë. Golden State Warriors ka pësuar edhe një humbje në prag të ... Read More

Golden State me dy pikë diferencë triumfon kundër Houstonit

14/03/2019

Mbrëmë janë zhvilluar gjashtë ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit në botë. Golden State Warriors ka triumfuar edhe në një ballafaqim në rrugëtimin ... Read More