Tag: bastisje

Kontrollohet një lokal në Junik, arrestohet një person

18/05/2019

Policia e Kosovës ka kryer një bastisje të një lokali në rrugën Junik-Hereq, ku ka gjetur armën e tipit TT cal.7.62 dhe 72 fishek të ... Read More

Vrasja në kazino, Policia arreston zyrtarin policor në Suharekë

17/03/2019

PK arreston një të dyshuar dhe realizon një bastisje në Suharekë Hetuesit e IPK-së janë njoftuar sot nga Policia e Kosovës për një rast gjuajtje ... Read More

Kapen me drogë, dy të arrestuar në Istog

07/02/2019

Policia e Kosovës gjatë një bastisje të një veture në një fshat të Istogut ka arrestuar dy persona, pasi në bagazhin e automjetit të tyre ... Read More

Kapen një sasi armësh në Shtupel të Klinës

16/01/2019

Policia e Kosovës gjatë një bastisje në Shtupel të Klinës ka gjetur dhe konfiskuar disa pushkë automatike, revole dhe fishekë, ndërkohë që është arrestuar një ... Read More

Konfiskohen armëmbajtje pa leje, arrestohet një peron në Istog

20/12/2018

Pas  kryerjes se një bastisje në shtëpinë e një personi është gjetur dhe konfiskuar një pushkë automatike AK-47 një karikator dhe 149 fishekë të kal.7.62 ... Read More

Janushev: VMRO-ja nën shtetrrethim, po kryhet presion politik

12/11/2018

12 Nëntor 2018 / 23:37 Nga VMRO-DPMNE-ja opozitare  tentimin e policisë për bastisje të selisë së partisë e shohin si presion politikë. Sekretari i përgjithshëm ... Read More

Policia në Mitrovicë sekuestron një armë

08/11/2018

Policia në Mitrovicë në orët e mëngjesit ka realizuar një bastisje në një shtëpi në fshatin Kçiq i Vogël të Mitrovicës. Bastisja është realizuar në ... Read More

Kanos gruan, policia arreston bashkëshortin

01/11/2018

Policia e Kosovës ka konfiskuar një armë zjarri gjatë një bastisje në Obiliq, pas raportimit të një ankueses femër për kanosje nga bashkëshorti i saj. ... Read More

Në Mitrovicë konfiskohen një pushkë automatike, pistoletë dhe municion

20/04/2018

Policia e Kosovës të premten ka realizuar një bastisje, ku ka konfiskuar dy armë dhe municion. Në njoftimin e dërguar për media nga Policia e ... Read More