Tag: Bayern

Notat e lojtarëve: Bayern Munich 6-0 Mainz, vlerësim maksimal për James

17/03/2019

Bayern Munichu e ka nëpërkëmbur Mainzin në Allianz Arena për të marrë kreun e Bundesligas. Paraqitje dominuese e bavarezëve, të cilët kanë notë mesatare shumë ... Read More

Bayerni i pamëshirshëm ndaj Mainzit, het-trik nga James

17/03/2019

Bayern Munichu e ka rimarrë kreun e tabelës në Bundesliga, pasi e ka nëpërkëmbur Mainzin (6-0) në Allianz Arena. Robert Lewandowski e nisi serinë e ... Read More

Formacionet startuese: Bayerni i kërkon tri pikët ndaj Mainzit

17/03/2019

Bayern Munichu është nikoqir i Mainzit në ndeshjen e javës së 26-të në kampionatin gjerman. Bavarezët do t’i kërkojnë tri pikët në Bundesliga në mënyrë ... Read More

Mehmedi shënon gol të bukur në fitoren e Wolfsburgut ndaj Dusseldorfit

16/03/2019

Pas humbjes 6-0 nga Bayern Munichu, Wolfsburgu i është kthyer fitores në Bundesliga. “Ujqërit” arritën të fitojnë ndaj Fortuna Dusseldorf me rezultat 5-2 në kuadër ... Read More

Kovac: Duhet të fokusohemi në kampionat

16/03/2019

Trajneri i Bayern Munichut, Niko Kovac, ka sugjeruar lojtarët e tij që të jenë të qetë dhe të fokusohen në sigurimin e dy trofeve vendore. ... Read More

Nëse Bayerni nuk e blen, Reali do ta shes Jamesin për 50 milionë euro

15/03/2019

Nëse Bayern nuk do ta shfrytëzojë mundësinë e blerjes së James Rodriguezit për 42 milionë euro, atëherë madrilenët do ta shesin në ndonjë klub tjetër, ... Read More

Ribery do të transferohet në Katar, i bashkohet Xavit te Al-Sadd

14/03/2019

Franck Riberi do t’i japë lamtumirën Bayern Munichut në fund të këtij edicioni. Sulmuesi francez është në vitin e tij të fundit të kontratës me ... Read More

Franz Beckenbauer: Jurgen Klopp në Bayern, do të ishte fantastike

14/03/2019

Bayern Munich u eliminua nga Liga e Kampionëve pas humbjes para shikuesve të vetë kundër Liverpoolit. Kjo e fundit po përgëzohet për paraqitjet në dy ... Read More

Robert Lewandowski kritikon taktikat e Niko Kovacit

14/03/2019

Në 180 minuta, Liverpooli ishte më i mirë se Bayern Munich dhe në saje të rezultatit të përgjithshëm prej 3:1 (0:0), kaloi me meritë në ... Read More

Notat e lojtarëve, Bayern Munich 1-3 Liverpool: Mane yll i mbrëmjes, Neuer dështim

13/03/2019

Liverpooli ka arritur të shënojë fitore në shtëpinë e Bayern Munich me rezultat 3-1 për të kaluar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Anglezët arritën ... Read More

Barazim me gola pas pjesës së parë në ndeshjen Bayern Munich – Liverpool

13/03/2019

Bayern Munich dhe Liverpool pa zhvillojnë një ndeshje më të hapur se sa ajo para tri javësh. Pjesa e parë është mbyllur 1-1. Fillimisht shënuan ... Read More

Klopp tregon nëse do të zgjedhte eliminimin nga LK për t’u koncentruar në luftën për titull

13/03/2019

Menaxheri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka folur para sfidës së madhe ndaj Bayern Munichut në Ligën e Kampionëve që zhvillohet sonte (e mërkurë) nga ora ... Read More