Tag: BDIsë

Duka shpall fitore në Dibër

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T21:49:35+02:00 Sipas informacioneve fillestare nga Shtabi zgjedhor i degës së Dibrës së BDI-së, kandidati i kësaj partie, Hekuran Duka është kryetari i ri i ... Read More

Ali Ahmeti: Zgjedhje të lira, për anëtarësim të vendit në BE dhe përfundim të procesit të integrimit në NATO

21/04/2019

S A 2019-04-21T12:53:07+02:00 Lideri i BDI-së Ali Ahmeti sot votoi në vendvotimin 0816 në Zajaz. Pas prononcimit, Ahmeti theksoi se dëshiron që këto zgjedhje të ... Read More

Edhe Ahmeti është dakord që Presidenti të zgjidhet nga Kuvendi

19/04/2019

Alsat 2019-04-19T10:10:02+02:00 Lideri i BDI-së Ali Ahmeti deklaroi në emisionin ClickPlus se edhe për të është e pranueshme, pas deklaratës së njëjtë që bëri Kryeministri ... Read More

Ahemti-të rinjve: Mos u largoni, nuk mund të gjeni një jetë më të mirë se këtu

11/04/2019

Alsat 2019-04-11T21:50:29+02:00 Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti, i ftuar në emisionin Rruga drejt u bëri thirrje të rinjve të mos largohen nga vendi sepse atje ... Read More

Masat sociale, arrihet marrëveshje mes BDI-së dhe Carovskës

15/03/2019

15 Mars 2019 / 18:57 Arrihet marrëveshje mes BDI-së dhe Ministres Milla Carovska për tre ligjet nga fusha sociale. Alsat mëson se palët kanë arritur ... Read More

Osmani: BDI-ja mbështet luftën kundër nepotizmit dhe korrupsionit!

05/03/2019

5 Mars 2019 / 14:05 Edhe pse funksionarët e BDI-së nuk i tërhoqën të afërmit që ishin punësuar në institucionet shtetërore, duke mohuar ndikimin e ... Read More

Zaev dhe Ahmeti arrijnë marrëveshje për kandidat konsensual

27/02/2019

27 Shkurt 2019 / 19:04 Kryeministri Zoran Zaev dhe lideri i BDI-së Ali Ahmeti arritën marrëveshje që në zgjedhjet presidenciale të shkojnë me kandidat të ... Read More

Zaev-Ahmeti: Arritëm dakordësi për ta mbështetur një kandidat të përbashkët

27/02/2019

27 Shkurt 2019 / 18:21 Pas takimit mes kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të BDI-së Ali Ahmetit në lidhje me zgjedhjet presidenciale . Ahmeti në ... Read More

Zaevi dhe Ahmeti do të bisedojnë për kandidat konsensual

27/02/2019

27 Shkurt 2019 / 10:26 Kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev dhe kryetari i BDI-së Ali Ahmeti sot në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë ... Read More

Ahmeti: Nuk ka krizë, nesër takohem me Zaevin

26/02/2019

26 Shkurt 2019 / 18:29 Kreu i BDI-së Ali Ahmeti, mohon të ketë përçarje mes partnerëve të koalicionit qeveritar LSDM-BDI. Ahmeti tha se mund të ... Read More

Presidencialet, fillon takimi Ahmeti-Zaev

18/02/2019

18 Shkurt 2019 / 12:57 Lideri i BDI-së Ali Ahmeti dhe ai i LSDM-së Zoran Zaev sapo kanë filluar takimin në Klubin e Deputetëve lidhur ... Read More

Presidencialet, takohen Ahmeti dhe Zaevi

18/02/2019

18 Shkurt 2019 / 9:46 Lideri i BDI-së Ali Ahmeti dhe ai i LSDM-së Zoran Zaev mbajnë sot një takim në Klubin e Deputetëve lidhur me ... Read More