Tag: bëhet

Dasma është afër/ Sardi flet për partneren: Kemi 12 vjet që pëlqehemi

10/08/2020

Jeta e tij private ka shkaktuar kuriozitet dhe ka qenë gjithmonë mjaft e komentuar. Bëhet fjalë për Dj Sardin, i cili më në fund ka ... Read More

Jo vetëm Partizani, FIFA i bllokon merkaton edhe Kukësit, klubi apelon në CAS

31/07/2020

Pas Partizanit, Kukësi bëhet skuadra e radhës në Superligë cilës FIFA i bllokon merkaton. Qeveria e futbollit europian i ka pezulluar merkaton klubin verilindor për ... Read More

Aplikacioni për Covid-19 është gati. Mësoni këtu nëse jeni prekur nga koronavirusi

29/07/2020

Në një video të publikuar nga ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, bëhet me dije se portali coronavirus.shendetesia.gov.al, nëpërmjet aplikacionit e-Albania, do t’u ... Read More

Vajzë apo djalë? Olta Gixhari zbulon gjininë e fëmijës që po pret të vijë në jetë (Foto)

24/07/2020

Aktorja Olta Gixhari e cila do të bëhet nënë për herë të parë së shpejti, ka shuar së fundmi dhe kuriozitetin e fansave të saj ... Read More

Nga vendi i dasmës tek emri i bebushit, Eduart Grishaj i tha të gjitha

22/07/2020

Regjisori Eduart Grishaj do të bëhet baba për herë të parë me partneren Arbana Osmani, ndërsa çifti është në pritje të një djali. Megjithatë, çifti ... Read More

“La Casa de Papel” rikthehet me një sezon të ri, aktori protagonist: Profesori u rikthye

21/07/2020

“La Casa de Papel” seriali i cili theu rekorde shikueshmërie po bëhet gati për një sezon të pestë, ndërsa xhirimet kanë nisur. Lajmin e bëri ... Read More

A dini se si ta dalloni Koronavirusin nga virusi i stomakut?

07/07/2020

Nuk është e thjeshtë të bëhet dallimi, por ekzistojnë shenja të caktuara Nëse coronavirusi është shkaktar i problemeve gastrointestinale, më së shpeshti shfa qet edhe ... Read More

Fshati italian ofron akomodim falas për turistët

30/06/2020

Një fshat i vogël në jug të Italisë po ofron akomodim falas për vizitorët. Bëhet fjalë për zonën periferike San Giovanni në Molise të Italisë, ... Read More

Pse duhet të hani kos në mëngjes gjithmonë?

23/06/2020

Kosi është një nga ushqimet e bulmetit më të konsumuara nga shqiptarët. Ai nuk bëhet kurrë i mërzitshëm sepse mund të kombinohet në mënyra e ... Read More

Ledri baba për herë të parë/ Flet reperi: Dua ta kem dhe unë atë ndjenjë

23/06/2020

Mediat kosovare raportuan ditën e djeshme se Ledri Vula së shpejti do të bëhet baba i një vajze. Ai dhe partnerja, Sara janë në pritje ... Read More

Çift i ri në showbizz/ Mozzik dhe Kida postojnë fotot e njëri-tjetrit, rrjeti shpërthen në urime

10/06/2020

Një çift i ri thuhet se është krijuar në showbizz. Bëhet fjalë për Kidën dhe për Mozzik. Dy këngëtarët kanë befasuar, teksa në Instagramin e ... Read More

Nëna i ndërroi jetë kur i kishte 3 muaj dhe nuk kishte asnjë foto bashkë me të, piktori ia plotëson dëshirën

09/06/2020

Një ngjarje jashtëzakonisht prekëse ka filluar të bëhet virale nëpër rrjetet sociale. Bazuar në një postim në Reddit, fotografia tregon pikturën e realizuar nga një ... Read More