Tag: bëjmë

Gabimet që i përsërisim çdo ditë sa herë bëjmë dush

05/08/2020

5 gabime tipike që bëjmë kur bëjmë dush. Larje për një kohë të gjatë Ashtu si uji i nxehtë, banja e gjatë e than lëkurën ... Read More

Të rrini ulur gjatë gjithë ditës rrit rrezikun për kancer

23/06/2020

Të gjithë e dimë se të ulesh me orë të tëra, nuk është gjëja më e mirë që mund të bëjmë për shëndetin tonë. E ... Read More

Zgjidh një nga gjashtë dhuratat dhe zbulo mesazhin që fshihet për ty

25/12/2019

Eshtë koha për dhuratat e duhura! Por, ne fillimisht po mendojmë që të bëjmë një test të vogël për ju, në mënyrë që t’ju argëtojmë, ... Read More

5 veprime që i bëjmë të gjithë, por që rrezikojnë rëndë shëndetin tonë

26/09/2019

Të gjithë e dimë që shumë veprime të cilat konsiderohen të ndaluara, ne vazhdojmë t’i bëjmë duke injoruar cdo këshillë.Por ama disa prej tyre edhe ... Read More

Pse jargëzoni kur flini dhe çfarë paralajmëron kjo për shëndetin tuaj?

18/09/2019

Jargavitja është kur pështyma e tepërt del nga goja e një personi dhe ne të gjithë e bëjmë këtë herë pas herë. Por ae dini ... Read More

Këto janë ushqimet që jua dëmtojnë dhëmbët

07/07/2019

Të gjithë duam të kemi një buzëqeshje të shëndetshme e të bukur, prandaj edhe bëjmë çdo gjë për ta arritur këtë.Madje, shumë njerëz e vizitojnë ... Read More

Arsyet pse duhet të flini të zhveshur

06/07/2019

Një nga ndryshimet më të thjeshta që mund t’i bëjmë për të përfituar nga gjumi është të flejmë krejtësisht lakuriq. Sipas hulumtimeve, 23% e të ... Read More

Përpjekjet që të largohemi nga dhimbja mund të na shkaktojnë më shumë dhimbje

06/05/2019

Janë mendimet tona dhe interpretimi që ne i bëjmë ngjarjeve që na lëndojnë, dhejo patjetër ngjarjet që përjetojmë Shkruan : Latif Hoxha – Specialist i Psikologjisë Klinike dhe Psikoterapisë ... Read More

Intimiteti është sekreti për një gjumë më të mirë

03/05/2019

Ne vazhdimisht jemi duke kërkuar për mënyra se si të bëjmë gjumë më të mirë. Duke filluar nga shmangia e pajisjeve elektronike, dietat e mira ... Read More

Si të shpëtojmë një herë e mirë nga njollat e djersës

24/04/2019

Vera është stina në të cilën, përveç se duhet t’i bëjmë ballë nxehtësisë përcëlluese, duhet të jemi të kujdesshëm edhe ndaj djersës. Ju ka ndodhur ... Read More

Tevdovski: Pas zgjedhjeve do të përforcohen kapacitetet e Revizionit Shtetëror

08/04/2019

Alsat 2019-04-08T13:13:47+02:00 Do të bëjmë gjithçka jo vetëm të kuadrit, por edhe sipas standardeve që ta zhvillojmë sistemin e kontrollit të brendshëm financiar publik, sepse ... Read More

Rregullat e kursimit të parave që njerëzit e pasur i ndjekin

12/02/2019

Paraja na ndihmon ta bëjmë jetën e ëndrrave, nëse veç jemi duke fituar mjaftueshëm dhe duke mos shpenzuar shumë në mënyrë ekstravagante. Përderisa shumica e ... Read More