Tag: Bejtush

Ish-ministri i Brendshëm thotë se Izet Demaj u vra për shkak të mos përgatitjes profesionale

12/01/2019

Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi po konsideron se mos përgatitja profesionale e policit Izet Demaj, i kushtoi atij me jetë. Gashi sa kishte ... Read More

Bejtush Gashi tregon pse u shkarkua nga posti i ministrit të Punëve të Brendshme

16/10/2018

  Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi, ka reaguar një ditë pas shkarkimit të tij nga posti i ministrit, duke sqaruar arsyet se pse ... Read More

Bejtush Gashi lirohet nga detyra e ministrit të Punëve të Brendshme

15/10/2018

Bejtush Gashi i cili ishte i ngarkuar në detyrën e ministrit të Punëve të Brendshme është liruar zyrtarisht nga posti që mbante. Këtë e ka ... Read More

Ministrat e brendshëm të rajonit nënshkruan planin kundër terrorizimit

05/10/2018

Ministri i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi ka deklaruar se vitet 2017-2018, numri i njerëzve nga Kosova që kanë shkuar në zonat e konfliktit ka ... Read More

Ministri Gashi priti në takim ambasadorin e Norvegjisë

17/09/2018

Ministri i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi ka pritur në takim ambasadorin e Mbretërisë së Norvegjisë në Kosovë, Per  Strand Sjaastad. Në këtë takim u ... Read More

Gashi: Bashkëpunimi ndërmjet vendeve të Ballkanit Perëndimor ngushton rrethin e grupeve kriminale

14/09/2018

Ministri i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi ka zhvilluar disa takime bilaterale me homolog të tij dhe përfaqësues të organizatave të sigurisë në ditën e ... Read More

Gashi në konferencën ministrore të partnerëve të Ballkanit Perëndimor në Vejnë

13/09/2018

Me ftesë të ministrit të Brendshëm të Austrisë, Herbert Kickel, Ministri i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi po merr pjesë në konferencën ministrore e partnerëve ... Read More

Austria mbështet anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL

04/09/2018

Ministri i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi, priti në takim një delegacion nga Austria, i udhëhequr nga zëvendësministrja e Punëve të Brendshme të Austrisë, Karoline ... Read More

Gashi në Vjenë: Anëtarësimi i Kosovës në Interpol domosdoshmëri

31/08/2018

Ministri i Ministrisë së Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi, po qëndron në një vizitë zyrtar për Austri, ku është pritur nga Sekretari i Përgjithshëm i ... Read More

Ministri Gashi: Institucionet kompetente janë të gatshme të parandalojnë dhe luftojnë dhunën në familje

23/08/2018

​Ministri i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi, i cili mori pjesë në tryezën “Dhuna në familje” në Gjakovë, tha se parandalimi dhe luftimi i dhunës ... Read More

Ministri Gashi priti në takim kryetarin e komunës së Pejës

16/08/2018

Ministri i Ministrisë së Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi priti në takim kryetarin e komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri. Në këtë takim u diskutua lidhur ... Read More

Gashi: Interesim i madh edhe i serbëve për t’u punësuar në Policinë e Kosovës

13/08/2018

Ministri i Punëve të Brendshme (MPB), Bejtush Gashi, ka bërë të ditur se ka pasur një interesim të madh të atyre që duan të bëhen ... Read More