Tag: bën

Apple mund ta lansojë iPhone 11 me 10 shtator

20/08/2019

Shumicën e prezantimeve të rëndësishme, Apple i bën gjatë muajit shtator, derisa sa i përket këtij viti, ftesat ende nuk janë shpërndarë për ndonjë aktivitet ... Read More

Sfidon mjekët, njihuni me gruan që plaket tetë herë më shpejt se çdo person tjetër

19/08/2019

Një grua 41 vjeçare vuan nga një sëmundje e rrallë, që e bën atë të plaket tetë herë më shpejt sesa personat e tjerë në ... Read More

Ava Max ka një befasi për fansat

23/07/2019

11:04 | 07/23/2019 Ava Max me 31 korrik zbulon surprizën. Ava Max është një tjetër emër që po bën krenar shqiptarët me sukseset që po ... Read More

Ndotja e ajrit rrit rrezikun për sëmundje vdekjeprurëse

09/07/2019

Ajri i ndotur i bën mushkëritë tona më të vjetra për dy vjet dhe rritë rrezikun për sëmundje vdekjeprurëse të mushkërive, thonë shkencëtarët.Një studim ka ... Read More

Ja çfarë duhet të dini përpara se të zgjasni qerpikët

03/07/2019

Me patjetër I bën sytë tuaj të duken më të medhenj dhe me jetë. Nqs ka ngelur dikush pa e marrë këtë hap duhet me ... Read More

Sa lule duhet të vizitojnë bletët për të prodhuar një kg mjaltë?

08/06/2019

Një bletë e vetme mund të prodhojë pak mjaltë, por është bashkimi që bën fuqinë në këtë rast.Gjatë dimrit një lule “vizitohet” nga 10 mijë ... Read More

Largojeni sekretin nga trupi me këto metoda shtëpiake

04/06/2019

Mbledhja e sekretit në trup ju bën të ndiheni sikurse ju ka ngecur diçka në fyt.Ju e ndjeni një nevojë për ta pastruar fytin dhe ... Read More

Modelja ruse filmon të pasmet para pasyrës

26/05/2019

20:52 | 26 Maj 2019 20:52 | 26 Maj 2019 Anastasiya Kvitko bën atë që di më së miri, provokon ndjekësit me të pasmet e ... Read More

Faqja e njohur satirike befason me komentin për këmbët e Shaqirit

24/05/2019

12:32 | 05/24/2019 Xherdan Shaqiri njihet për fizikun dhe punën e madhe që bën për të mbajtur në formë trupin e tij. Djaloshi nga Zhegra ... Read More

Përfaqësuesit e Preshevës: Bashkimi me Kosovën, e vetmja zgjidhje

19/05/2019

Përfaqësuesit politikë të Luginës së Preshevës thonë se me mohimin që u bën Serbia të drejtave të shqiptarëve, e vetmja alternativë për qytetarët e Luginës, ... Read More

PDK thotë se është më e votuara nga partitë shqiptare në katër komunat e veriut

19/05/2019

Partia Demokratike e Kosovës nëpërmjet një komunikate për media bën të ditur se kjo parti ka marr më së shumti vota në zgjedhjet në katër ... Read More

Prokuroria e Shtetit ngrit 69 aktakuza në 24 orët e fundit

17/05/2019

Prokuroria e Shtetit në një njoftim për media bën se ditur se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë Themelore të Kosovës, janë ngritur 69 ... Read More