Tag: bënte

Motoçiklisti shpëton gruan që deshi ta vriiste vehtën

31/05/2020

Një hero motoçiklist i ka shpëtuar jetën një gruaje që përpiqej të bënte vetëvr.asje në mes të rrugës, ndërsa të tjerët as që mundoheshin ti ... Read More

Tersi i Arilena Arës/ Pas debatit mbi Elvana Gjatën, anulohet ‘Eurosong 2020’

18/03/2020

Të gjithë kujtojmë debatin e madh pse Elvana Gjata nuk fitoi Festvalin e Këngës që do e bënte përfaqësuese të shqipërisë në Eurosong. Madje, prezantuesja ... Read More

Detyrohet të operohet, pasi gëlltiti unazën e fejesës gjatë gjumit

16/09/2019

Një grua u detyrua të bënte operacion pasi ajo gëlltiti aksidentalisht unazën e fejesës gjatë një ëndrre të “trishtueshme”. Jenna Evans nga San Diego, mendoi ... Read More

Testi i ADN-së e bën punëtorin e krahut pronar të vilës 56 mln €

23/05/2019

Kishte shumë vite që bënte punë krahu dhe mezi paguante qiranë dhe faturat e tjera, por tani 31 vjeçari anglez, Xhordan Adlas Roxhers, ka hyrë ... Read More

E largojnë nga puna pasi i dha drekën një studenti që s’kishte para për të paguar

19/05/2019

Një punonjëse e një kafiterie në New Hampshire, mendonte se po bënte gjënë e duhur kur ai i dha ushqim një studenti që nuk kishte ... Read More

Si kishte dështuar shërbimi rus t’i bënte shantazh këtij presidenti përmes disa videove intime?

05/05/2019

Në vitin 1957, shërbimi sekret rus, ‘KGB’ kishte provuar që t’i bënte shantazh presidentit të parë të Indonezisë, Ahmed Sukarno.  Shërbimi sovjetik kishte vendosur kamera ... Read More

Gashi mposhtet nga Chisora, qëndron në këmbë deri në gongun e fundit

20/04/2019

Përkundër humbjes, Senad Gashi arriti që të bënte një duel mjaft të mirë me boksierin britanik, Dereck Chisora. Chisora ia doli që të rikthehet me ... Read More

Ledri Vula thotë se nuk do të bënte kurrë bashkëpunim me Gold AG-në

08/04/2019

Ledri Vula e ka thënë hapur se nuk do të bënte kurrë bashkëpunim me kolegun e tij, reperin Gold AG. Ledri Vula është njëri ndër ... Read More

Guardiola ka tentuar ta transferonte yllin e Man Utd kur ishte te Barcelona

08/04/2019

Pep Guardiola kishte tentuar të bënte disa transferime befasuese sa ishte te Barcelona. Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, kishte tentuar ta transferonte Juan Matan, ... Read More

Blero: Shkollën e mesme e kam përfunduar në Suedi, nuk e regjistrova tani

10/03/2019

Këngëtari Blero gjithmonë di të sjell balada të pëlqyera. Kësaj radhe ai vendosi ta bënte me Teuta Selimin, që është duetii parë në karrierë. Blero ... Read More

Atleti që me akrobacionet e tij po befason të gjithë (Video)

27/02/2019

Një atlet rus ka habitur të gjithë me akrobacionet e tij që i bënte brenda një palestre, ku në shikim të parë dukej si një ... Read More

Gruaja nga Hasi e cila i shpëtoi veshjet popullore (Foto)

02/01/2019

Gjithçka filloi nga vizitat që bënte tek të afërmit, në periudhën e pasluftës në Kosovë. Gjatë këtyre momenteve, Lajde Kajtazi- Kolgjeraj, ka hasur në shumë ... Read More