Tag: bëra

Brnabiq: Jemi të vetëdijshëm për gabimet tona, por bombardimet e NATO-s nuk ishte gabimi ynë

22/03/2019

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq ka thënë sot se Serbia është e vetëdijshme për gabimet e bëra në të kaluarën, por që bombardimet e NATO-s ... Read More

Deputetë në Kuvend e të akuzuar në gjykatë

03/03/2019

Nga monitorimet e bëra të Institutit të Kosovës për Drejtësi, është vërtetuar se një numër i konsiderueshëm i zyrtarëve të institucioneve të Kosovës, duke përfshirë ... Read More

FFK reagon ndaj Llapit, i cilëson shpifje akuzat e tyre

03/03/2019

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka reaguar ndaj akuzave të klubit futbollistik Llapi, të bëra gjatë ditës së shtunë duke i cilësuar shpije ato. ... Read More

Zaev: Përfundimisht kemi shtet të cilin nuk e kundërshton askush

31/01/2019

Kur u bëra kryeministër, Maqedonia ishte e grindur me të gjitha pesë fqinjet tona, ndërsa sot tashmë nuk kemi çështje të hapura bilaterale me fqinjët, ... Read More

Avokati Kreshnik Spahiu, i kërkon Metës ta firmos dekretimin e ministrit të jashtëm, Gent Cakaj

03/01/2019

Ndryshimet e bëra në Qeverinë e Shqipërisë nga Edi Rama kanë qenë mjaftë të dukshme. Kështu pas Besa Shahinit që u emërua Ministre e Arsimit ... Read More

Gent Cakaj nga Kosova, emërohet Ministër i Jashtëm i Shqipërisë

28/12/2018

Ndryshimet e bëra në Qeverinë e Shqipërisë nga Edi Rama kanë qenë mjaftë të dukshme. Kështu pas Besa Shahinit që u emëruar Ministre e Arsimit ... Read More

Berisha i quan antishqiptare deklaratat e Edi Ramës në Pejë

26/11/2018

Ish-kryeministri dhe ish-Presidenti i Shqipërisë, Sali Berisha, ka reaguar ndaj deklaratave të bëra nga Kryeministri, Edi Rama sot në Pejë, duke i cilësuar ato si ... Read More

Kompania “Albi” reagon ndaj deklaratave të VV-së: Kemi leje ndërtimi

18/11/2018

Kompania “Albi” ka përgënjeshtruar pretendimet e Lëvizjes Vetëvendosje të bëra të shtunën, se brendet e reja që kanë arritur në Albi Mall, janë pjesë e ... Read More

MPB-ja e konfirmon, Gruevski gjendet në Hungari

13/11/2018

13 Nëntor 2018 / 18:21 MPB-ja pas verifikimeve të bëra ka arrit të konfirmojë se IP adresa prej ku ish kryeministri Nikolla Gruevski ka njoftuar ... Read More

Për të humbur peshë, shikoni filma horror

08/11/2018

Duke u bazuar në disa analiza të bëra nga hulumtuesit amerikanë, shikimi i filmave të frikshëm ka një numër të madh të përparësive, duke përfshirë ... Read More

Domethënia e “Çelësit të Qytetit” dhe parashikimet e rrejshme të Nostradamusit – këto dhe kuriozitete të tjera interesante që mund të mos i keni ditur

10/10/2018

Nëse nuk e keni ditur, shumica e “parashikimeve” të bëra nga Nostradamusi janë të rreme. Ai nuk parashikoi siç duhet as vetë vdekjen e tij, ... Read More

Zyrtare: Feronikeli përforcon mesfushën me Alush Gavazajn

20/06/2018

Pas përforcimeve të bëra në mbrojtje e sulm, Feronikeli ka rritur nivelin edhe në mesfushë. Transferimi më i ri i Feronikelit është mesfushori Alush Gavazaj, ... Read More