Tag: Berlinit

Thaçi tregon pse u tmerrua në Berlin

20/05/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se në Samitin e Berlinit ishte tmerruar pasi krerët evropianë nuk ishin koordinuar me Shtetet e Bashkuara të Amerikës ... Read More

Haradinaj flet rreth dialogut Kosovë-Serbi pas Samitit të Berlinit

08/05/2019

  Pas Samitit të Berlinit i cili u mbajt me ftesë të kancelraes gjermane Angela Merkel dhe presidentit francez Emmanuel Macron, ende po vazhdojnë diskutimet ... Read More

Fidan Rama tregon detaje nga Samiti i Berlinit: Edi Rama refuzonte kthimin në Prishtinë (Video)

07/05/2019

Drejtori i Informacionit në RTV Dukagjini, Fidan Rama, i cili ka raportuar gjatë Samitit të Berlinit, ka treguar detaje interesante nga ajo ngjarje. Rama, në ... Read More

Mogherini në Tiranë, do të përpiqet të ulë në një tryezë Thaçin e Vuçiq

04/05/2019

Pas Berlinit, udhëheqësit e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të takohen sërish në Tiranë. Bëhet fjalë për procesin e “Brdo-Brijuni”-t, që organizohet këtë vit në ... Read More

Politikanë dhe analistë tregojnë qëllimin e Thaçit për përfshirjen e Amerikës në dialog

04/05/2019

Samiti i Berlinit, një takim i një formati të lartë, ku krerët e shtetit të Kosovës dhe Serbisë u ftuan nga kancelarja gjermane Angela Merkel ... Read More

Hyseni: Përfshirja e Gjermanisë dhe Francës në dialog lajm i mirë, por rolin e SHBA-ve nuk e zëvendëson askush (Video)

03/05/2019

Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës në Qeverinë e Isa Mustafës, Skënder Hyseni ka thënë se në Samitin e Berlinit sipas të gjitha analizave, tema e ... Read More

Mustafa: Ndryshimi i kufijve është ndryshim i deklaratës së pavarësisë

03/05/2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, në konferencë për media ka folur për Samitin e Berlinit duke thënë se përfaqësimi i Kosovës nuk ishte i denjë. ... Read More

Rama-Haradinaj, polemika në distancë për Samitin e Berlinit

03/05/2019

Pas samitit të Berlinit, përfaqësuesit e Kosovës po përgatiten për takimin e Parisit. Por ndërmjet kryeministrave të Kosovës e të Shqipërisë ka vazhduar një polemikë ... Read More

Haradinaj: Samiti i Berlinit e ka normalizuar rajonin

02/05/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, pas mbledhjes së Qeverisë ka thënë se Samiti i Berlinit e ka normalizuar rajonin, dhe që pjesa kryesore e këtij ... Read More

Ahmeti: Nëse duam anëtarësim në OKB me shkëmbime territoresh, këtë na ofroi Gjinçiqi në vitin 2004 (Video)

01/05/2019

Drejtori i Programacionit në RTV Dukagjini, Arben Ahmeti ka thënë se Samiti i Berlinit është një fillim i ri në raportet Kosovë-Serbi duke përjashtuar idenë ... Read More

Analistët komentojnë kritikat e presidentit Thaçi ndaj shteteve të QUINT-it

01/05/2019

Dy ditë pas Samitit të Berlinit të organizuar nga kancelarja gjermane Angela Mercel dhe presidenti francez, Emmanuel Macron, në përpjekje për t’u dhënë shtytje proceseve ... Read More

Fjalimet e Thaçit në Samitin e Berlinit

01/05/2019

  Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka mbajtur dy fjalime në Samitin e Berlinit që u mbajt dy ditë më parë për Ballkanin Perëndimor. Zyra ... Read More