Tag: besimtarët

Faktet interesante që nuk i keni ditur për 1 marsin

02/03/2020

Për besimtarët ortodoksë, Dita e Verës mbetet 1 marsi, dita e parë e muajit. Ardhja e pranverës, më 1 mars në kultura të ndryshme lidhet ... Read More

Gold Ag në krahët e nënës, ju uron festën e bajramit

04/06/2019

Reperi Gold AG ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit, shkruan lajmi.net. Këngëtari përmes një postimi të ndarë në Instagram, ku ... Read More

Abazi: Gjatë agjërimit të Ramazanit besimtarët marrin energji pozitive (Video)

11/05/2019

Muaji i shenjtë i Ramazanit të cilin besimtarët e fesë islame e agjërojnë, ka virtyte të ndryshme. Ky muaj në fenë islame llogaritet më i ... Read More

Meta: Respekt të thellë ndaj të gjithë besimtarëve shqiptarë

07/05/2019

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka uruar besimtarët myslimanë për Muajin e Madhërishëm të Ramazanit. Presidenti ka marrë pjesë në darkën e iftarit, ... Read More

Përtej fesë, ç’duhet të dini për efektet shëndetësore të agjërimit

06/05/2019

Agjërimi praktikohet për arsye fetare dhe shpirtërore dhe ndonëse e përhapur më së shumti te besimtarët myslimanë, në fakt është praktikë edhe e feve të ... Read More

Kryeministri Rama uron myslimanët: Agjërim të mbarë!

06/05/2019

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit. Duke postuar një foto të xhamisë Et’hem Beut në Tiranë ai uron ... Read More

Sëmundja e sheqerit (diabeti) dhe agjërimi gjatë Ramazanit

05/05/2019

Agjërimi gjatë muajit të Ramazanit për besimtarët e fesë Islame është një prej 5 ritualeve të shenjta. Pacientët me sëmundje të ndryshme përkundrejt gjendjes së ... Read More

Mesazhi i myftiut Tërnava për Ramazan: Të bashkohemi të gjithë për të mirën e vendit!

05/05/2019

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e fillimit të muajit të shenjt të Ramazanit. Në mesazhin e tij ... Read More

Meta uron për Pashkët: Shpresa dhe e mira nuk vdesin kurrë

27/04/2019

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta i ka uruar besimtarët ortodoksë në vigjilje të kremtimit të ditës së Ringjalljes së Krishtit. “Uroj nga zemra besimtarët ortodoksë ... Read More

Lori uron besimtarët katolik për festën e Pashkëve

21/04/2019

18:57 | 04/21/2019 Lori Kaçka i ka uruar besimtarët katolik. Besimtarët e krishterë sot festojnë Pashkët dhe rastin e kësaj dite ishin të shumtë emrat ... Read More

Veseli e Haradinaj te Pal Lekaj për Pashkët

21/04/2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka uruar të gjithë besimtarët e krishter për festën e Pashkëve. Haradinaj, bashkë me Kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli, kanë ... Read More

Urimi i Getinjos për festën e Pashkëve

21/04/2019

Besimtarët e krishterë sot festojnë Pashkët. Reper Getinjo përmes një postimi në Instagram, ka uruar besimtarët e krishterë për këtë festë, shkruan lajmi.net. “Urime pashket ... Read More