Tag: besohet

BE miraton Remdesivirin si ilaç kundër virusit Covid-19

03/07/2020

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, po blejnë me të madhe një lloj ilaçi, që po besohet se është efikas në luftën kundër koronavirusit. Remdesiviri, veç ... Read More

‘Qeni më i gjatë’ në botë

24/09/2019

Një fotografi e qenit për të cilin besohet të jetë më i gjati në botë, është postuar në profilin e Instagram – LADbible. Videoja u ... Read More

Dezinfektuesi i duarve nuk i mbytë bakteret!

23/09/2019

Edhe pse besohet edhe nga profesionistët mjekësore se një dezinfektues i duarve mbronë nga mikrobet dhe bakteret, duke përfshirë edhe atë të gripit, një studim ... Read More

Kjo është gruaja më e vjetër në botë që bën tatuazh

17/09/2019

Një e moshuar, 94 vjeçe, (Mbretëri e Bashkuar) besohet të jetë gruaja më e vjetër që ka bërë ndonjëherë një tatuazh pasi ka vendosur inicialet e burrit dhe ... Read More

Kurrë mos i hidhni dhëmbët e qumështit të fëmijëve, ato shpëtojnë jetë

10/09/2019

Historia e “Zanës së dhëmbit” besohet thuajse nga të gjithë fëmijët, e tani duket se prindërit duhet të besojnë një tjetër histori për dhëbët e ... Read More

Kujdes, shënohet rasti i parë ku një i ri humb dëgjimin e shkimin shkaku i ‘fast food’

03/09/2019

Një i ri besohet se ka humbur shikimin dhe dëgjimin për shkak të përdorimit të tepërt të ushqimeve të shpejta, shkruan The Telegraph, transmeton Gazeta ... Read More

Përfundimisht, a ju dobëson çaji i gjelbër?

24/06/2019

Për vite me radhë besohet se çaji jeshil ju dobëson. Vlerat e tij ushqyese ndikojnë në shkrirjen e dhjamit dhe ju mund të shpëtoni nga ... Read More

Rushiti: Publikimi i fotografisë nga Flora Brovina dëmtoi procesin e njohjes ligjore të viktimave të dhunës seksuale

26/05/2019

Në Kosovë nga rreth 20 mijë persona sa besohet se janë të dhunuar seksualisht gjatë luftës së fundit, vetëm rreth dy mijë prej tyre kanë ... Read More

Hani më shumë qepë – i parandalojnë sulmet e zemrës dhe e ulin shtypjen e gjakut

06/05/2019

Qepët besohet ta kenë origjinën në Azinë qendrore, në Iranin dhe Pakistanin modern, dhe kanë qenë prej perimeve që është kultivuar shumë herët. Ato janë ... Read More

Man Unitedi i bën gati 200 milionë euro për treshen angleze

28/03/2019

Manchester Unitedi besohet se është duke u përgatitur për t’i transferuar tre futbollistë të rinj anglezë, Declan Rice, Jadon Sanchon dhe Aaron Wan-Bissakan, gjatë afatit ... Read More

Tri ushqimet që e shkaktojnë erën e keqe të gojës dhe që duhet t’i shmangni

20/03/2019

Era e keqe e gojës, që në mjekësi njihet si halitosis, besohet se i prek rreth 50% të popullsisë gjatë jetës së tyre. Ushqimet dhe ... Read More

Interi dhe Juventusi luftojnë për Chiesan

20/03/2019

Interi dhe Juventusi besohet se janë në luftë të ashpër për të nënshkruar me anësorin e Fiorentinas, Federico Chiesa. Sipas La Gazzetta dello Sport, Juventusi ... Read More