Tag: besojnë

Objekti misterioz në formë rrethore i parë nga sateliti, i ka befasuar ekspertët e arkeologjisë (Video)

10/03/2019

Hulumtuesit e Discovery Channel po besojnë se hapësira e gjetur, është përdorur nga keltët paganë, për sakrifica njerëzore, para nisjes për në beteja. Ky është ... Read More

Irina Shayk ndalon së ndjekuri në rrjete sociale Lady Gagan

01/03/2019

Edhe pse shumë besojnë se kjo ishte vetëm për shou, Bradley Cooper dhe Lady Gaga i kanë dhënë medias dhe publikut material për të menduar ... Read More

PSD e PAN presin që Ligji për Dialogun të kalojë në seancën e ardhshme (Video)

28/02/2019

PSD dhe koalicioni qeverisës besojnë së ligji për dialog do të marr votat e mjaftueshme për miratim edhe në lexim të dytë. Nga Partia Social ... Read More

Këshilla për ushtruesit: Kur flet legjenda Arnold Schwarzenegger

19/02/2019

Të fillojmë me tregimin se çfarë e ka bërë aq dominues? Shumica besojnë – gjatësia e tij Kur flet legjenda Arnold Arnold Schwarzenegger, për ushtrimet, ... Read More

Specia e gjetur në një shpellë në Kanada, dyshohet se ka mbijetua që nga Epoka e Akullnajave (Video)

08/02/2019

Hulumtuesit besojnë se një specie e rrallë, që është gjetur në një shpellë gëlqerore në Vankuver të Kanadasë, mund të ketë mbijetuar që nga Epoka ... Read More

Nëntë enigma dinake të cilat janë testi i vërtetë i inteligjencës

03/02/2019

Pos që janë argëtuese, shkencëtarët besojnë që enigmat, përsiatjet, pyetjet e përgjigjet në të vërtetë përmirësojnë funksionet e trurit dhe mund të na ndihmojnë që ... Read More

Test personaliteti: Zgjedhja që bëni tregon shumë për ju

26/01/2019

Shkencëtarët besojnë se njerëzit përpiqen t’i japin një kuptim jetës së tyre duke i drejtuar vetes tri pyetje të rëndësishme: Kush jam? Çfarë mendojnë të ... Read More

Levante do ta apelojë vendim në një shkallë më të lartë: Barcelona ka thyer rregullat

18/01/2019

Te Barcelona besojnë se kanë vepruar në përputhje me rregulloren e Kupës së Mbretit, me lidhje futjen e lojtarit Chumi kundër Levantes, por që kundërshtarët ... Read More

Nëse keni dashur zgjidhje për ushqime të shijshme e të sigurta, mësoni ku t’i gjeni në vendin tonë

11/01/2019

Shumë njerëz gabimisht besojnë se ushqimi është vetëm ushqim, mirëpo ata nuk mund të largohen nga e vërteta. Ekziston një ndryshim i madh midis ushqimeve ... Read More

Çfarë dhuntie ju posedoni?

10/01/2019

Astrologët besojnë që secila shenjë e zodiakut është e talentuar për diçka. Dikush di të parashikojë të ardhmen… Astrologjia konsideron që në çdo shenjë horoskopi ... Read More

Të mbash sekrete apo të fshehta nuk është mirë për shëndetin

23/12/2018

Psikologë të njohur besojnë se të fshehtat janë torturuese, dhe nëse ato nuk ndahen me njerëz të besuar, apo me dikë që e ndjejmë më ... Read More

Përse një mashkull i vërtetë asnjëherë nuk e tradhton gruan që e dashuron

21/12/2018

Disa njerëz besojnë se çdo mashkull tradhton në lidhje. Kjo mund të jetë e vërtetë për disa meshkuj, por nuk bën të bëhet ky përgjithësim. ... Read More