Tag: bisedimet

Bartomeu konfirmon interesimin e Barcelonës për Griezmann

05/07/2019

19:10 | 07/05/2019 Presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, ka konfirmuar bisedimet me Atletico Madrid, për yllin francez, Antoine Griezmann. Antoine Griezmann muajin e kaluar ... Read More

Gjukanoviq: Franca dhe Gjermania do të jenë të përfshira direkt në dialogun Kosovë-Serbi

30/04/2019

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, ka thënë se bisedimet në Berlin ndihmuan për të hapur rrugën për tejkalimin e bllokadës në dialogun midis ... Read More

Boshnjakovski: Vazhdojnë bisedimet për Prokurorinë Publike

17/04/2019

Alsat 2019-04-17T14:01:48+02:00 Vazhdojnë bisedimet midis pushtetit dhe opozitës për Ligjin për Prokurorinë Publike, me të cilin duhet të zgjidhet statusi i ardhshëm i Prokurorisë Speciale ... Read More

Vuçiq: Bisedimet në Berlin nuk kanë të bëjnë fare me ndonjë zgjidhje për Kosovën

16/04/2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se bisedimet e ardhshme me përfaqësuesit e shqiptarëve të Kosovës në Berlin, me iniciativën e Gjermanisë dhe Francës, ... Read More

Abramovich e gjen blerësin e Chelseas

14/04/2019

Roman Abramovich ka vendosur ta shesë përfundimisht klubin e Chelsea dhe ka filluar bisedimet me tre blerës të mundshëm për ta mbyllur marrëveshjen në vlerën ... Read More

Raiola në bisedime me gjigantin e Evropës për transferimin e Pogbas

11/04/2019

Mino Raiola ka nisur bisedimet me Real Madridin për transferimin e Paul Pogbas në ‘Santiago Bernabeu’. Mesfushori francez është në mesin e lojtarëve shumë të ... Read More

Delegacioni i (pa)kompletuar i Kosovës zotohet t’u prijë negociatave

04/04/2019

Që kur ishte themeluar, më 15 dhjetor të vitit të kaluar, Delegacioni shtetëror i Kosovës për bisedimet me Serbinë, është kritikuar në vazhdimësi nga opozita ... Read More

Ngecin bisedimet për PSP-në

01/04/2019

Alsat 2019-04-01T10:52:17+02:00 Edhe krahas paralajmërimeve, gjatë fundjavës nuk vazhduan bisedimet e grupeve të punës mes pushtetit dhe opozitës për Ligjin për Prokurorinë publike me të ... Read More

PSD kundër pezullimit të taksës ndaj Serbisë

30/03/2019

Anëtari i delegacionit shtetëror të Kosovës për bisedimet me Serbinë Visar Ymeri mendon se Qeveria e Kosovës nuk duhet ta pezullojë taksën 100 për qind ... Read More

Ekipi negociator në udhëkryq politik

16/03/2019

Formimi Ekipit negociator për bisedimet me Serbinë, nuk i ka minimizuar dallimet politike në Kosovë të cilat janë evidente sa u përket negociatave që priten. ... Read More

Tahiri dorëzon në OKB peticionin që kërkon drejtësi për gratë e dhunuara gjatë luftës në Kosovë

15/03/2019

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri, ka dorëzuar në OKB peticionin e qytetarëve të Kosovës, përmes së cilit kërkohet drejtësi ndërkombëtare për ... Read More

Milani fillon bisedimet me Donnarummas për rinovim kontrate

05/03/2019

Raportohet se Milani ka filluar bisedimet me portierin Gianluigi Donnarumma për kontratën e re. Sipas Sport Mediaset, agjenti i lojtarit Mino Raiola ka raporte fantastike ... Read More