Tag: Blancos

Real Madrid i përgjigjet skuadrës angleze për Asension

24/05/2019

9:19 | 24 Maj 2019 09:19 | 24 Maj 2019 Marco Asensio nuk do të largohet nga Real Madrid. ‘Los Blancos’ i janë përgjigjur Tottenham ... Read More

Çfarë do të ndodhte në La Liga me Messin te Real Madrid?

19/04/2019

Ky sezon për Real Madridin mund të konsiderohet i dështuar. ‘Los Blancos’, kampion të Evropës në fuqi që nga muaji mars i këtij viti kanë ... Read More

Reali e ‘bllokon’ Man Utd, ia tregon çmimin e Varanes

12/04/2019

Real Madrid i ka dhënë një lajm të keq Manchester United. ‘Los Blancos’ i ka bërë të ditur Manchester Unitedit çmimin e mbrojtësi Raphael Varane. ... Read More

Marcelo pritet të qëndrojë te Reali

18/03/2019

Mbrojtësi i Real Madridit, Marcelo, mund ta vazhdojë karrierën te Los Blancos edhe pas këtij sezoni. Braziliani është duke u kërkuar nga Juventusi dhe është ... Read More

Coutinho dhe Insigne zëvendësuesit e Hazard te Chelsea

06/02/2019

Duket se Eden Hazard gjatë verës do të kalojë te Real Madridi pasi Los Blancos e dëshirojnë me çdo kusht yllin belg. Chelsea tashmë ka ... Read More

Reali pa problem, triumfon edhe në ndeshjen e dytë ndaj Gironas dhe siguron gjysmëfinalen

31/01/2019

Real Madrid është skuadra e katër gjysmëfinaliste në Copa del Rey. Los blancos kanë arritur të marrin një tjetër fitore përballë Gironas, kësaj radhe duke ... Read More

Vazquez: Reali mund ta fitojë La Ligan, Benzema sulmuesi më i mirë në botë

28/01/2019

Lojtari i Real Madridit, Lucas Vazquez, insiston se Los Blancos ende kanë mundësi ta fitojnë titullin në La Liga. Spanjolli vazhdoi duke thënë se Karim ... Read More

Reali shfaq interesim për Bernardo Silvan

20/01/2019

Real Madridi ka shfaqur interesim për Bernardo Silvan e Manchester City. Qëllimi i Los Blancos është të nënshkruajë me një mesfushor me tipare sulmuese, emri ... Read More

Reali nuk dëshpëron në Bernabeu, triumfon kundër Sevillas

19/01/2019

Përkundër se Real Madridi po kalon në një periudhë me shumë lëndime të lojtarëve, Los Blancos arritën fitore 1-0 në Santiago Bernabeu ndaj Sevillas në ... Read More

Calvin Harris vjen me këngë të re me Benny Blanco dhe Miguel

05/01/2019

Miguel i është bashkuar Benny Blancos dhe Calvin Harris në publikimin e versonit të ri të këngës “I Found You/ Nilda’s Story”. Instrumentali i përpunuar ... Read More