Tag: blerë

Investitorë nga Hong Kongu ofrojnë 800 milionë euro për blerjen e Interit

12/01/2019

Investitorë nga Hong Kongu janë të gatshëm të ofrojnë 800 milionë euro për të blerë Interin, por Suning Grupi thuhet se di ta refuzojë atë. ... Read More

Veshmbathjet e mençura mund të jenë produktet e rradhës të Apple

11/01/2019

Interesi i Apple në sektorin e shëndetësisë nuk është sekret. Kompania ka blerë kompani dhe produkte të ndryshme shëndetësore, për të mos harruar edhe Apple ... Read More

Raporti special i DailyMail për Rita Orën: Brenda shtëpisë luksoze të familjes Ora që vajza e tyre e bleu dhuratë për prindërit e saj

07/01/2019

Në vitin 2014, këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, u kishte blerë një shtëpi luksoze prindërve të saj, në vlerë 1.3 milionë funte. Shtëpia ... Read More

Gerard Pique, pronar i FC Andorras

12/12/2018

Gerard Pique, lojtar i Barcelonës, ka blerë FC Andorra, sipas Diari d’Andorra. Qëllimi i lojtarit është që ekipin ta bëjë profesionist, duke marrë si shembull ... Read More

Lil Wayne blen shtëpi në vlerë prej afro 17 milionë dollarësh

02/12/2018

Lil Wayne duket se po bën hapa përpara sa i përket akomodimit të vetes. Ai ka blerë një vilë në Miami në vlerë prej 16.75 ... Read More

Pronari i Cityt, Mansour bin Zayed dëshiron ta blej edhe klubin kinez, Chengdu

06/11/2018

Pronari i Manchester Cityt, Mansour bin Zayed është në negociata të avancuara për të blerë një klub kinez. Siç raporton e përditshmja britanike, Daily Mail ... Read More

Barcelona nuk po rehatohet me mbrojtës, gati oferta e lartë për Nunez

18/10/2018

Kampioni në fuqi i Spanjës, Barcelona ka kohë që nuk po rehatohet me mbrojtës. Katalunasit kanë blerë mbrojtës qendre viteve të fundit, por ende nuk ... Read More

Shazam zyrtarisht pjesë e Apple, blerja kushtoi rreth 400 milionë dollarë

25/09/2018

Apple deklaroi të hënën se ka përfunduar një marrëveshje për të blerë aplikacionin për njohjen e muzikës Shazam dhe aplikacioni së shpejti do të jetë ... Read More

Ministria e Kulturës paguan peletin për shtëpinë e Ukë e Mendim Rugovës

24/09/2018

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS) ka blerë lëndë djegëse-pelet në vlerë prej 9 mijë e 500 euro për rezidencën e familjes Rugova. Kjo ... Read More

Pronarët shfaqin ‘thesaret’ e gjetura në shtëpi, që janë lënë prej banorëve të mëhershëm (Foto)

07/09/2018

Brenda pronave të ndryshme që janë blerë nëpër zona të ndryshme të Britanisë së Madhe dhe Shteteve të Bashkuara, pronarët kanë gjetur gjëra shumë të ... Read More

Truk se si t’i zgjeroni këpucët shumë të ngushta për 10 minuta

06/09/2018

Keni blerë këpucë të mrekullueshme, mirëpo nuk mund t’i bartni sepse ju shkaktojnë dhembje? Ekziston një mënyrë shumë e thjeshtë se si t’i zgjeroni mjaftueshëm ... Read More

Goncalo Guedes zyrtarizohet si lojtar i Valencias

28/08/2018

Valencia e ka blerë mesfushorin 21-vjeçar, Goncalo Guedes, nga Paris Saint-Germaini për 40 milionë euro. Pas qëndrimit njëvjeçar në formë huazimi te Los Che, futbollisti ... Read More