Tag: blerë

FFK me njoftim të rëndësishëm për blerësit e biletës për ndeshjen Kosovë – Bullgari

24/03/2019

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) u ka bërë thirrje të gjithë atyre që kanë blerë biletë për ndeshjen e Kosovës kundër Bullgarisë, që t’i ... Read More

Justin Bieber blen shtëpi në Beverly Hills

21/03/2019

Justin Bieber po zhvendoset në shtëpinë e re të tij. Pop superylli ka blerë shtëpinë e tij në vlerë prej 8.5 milionë euro. Sipas Los ... Read More

Del Piero bëhet pronar i një klubi të futbollit në SHBA

25/02/2019

Ikona e skuadrës së Juventusit, Alessandro Del Piero ka blerë një klub të futbollit në SHBA. LA 10 FC bën gara në United Premier Soccer ... Read More

Dikush pagoi 40 milionë euro për një apartament në Paris – mediat spekulojnë se kush mund të jetë “blerësi misterioz”!

12/02/2019

Apartamenti më i shtrenjtë në tregun e pasurive të paluajtshme në Paris është blerë për 39 milionë euro nga një njeri që supozohet të jetë ... Read More

Në vitin 2019 Shqipëria ka blerë energji çdo ditë nga 1 milion euro

10/02/2019

Mbi 1 milion euro në ditë ka shpenzuar Shqipëria për të blerë energji nga importi gjatë 2019-s. Ndryshimi i situatës hidrike me pasojë rënien e ... Read More

Unazën e kishte blerë 13 dollarë, gruaja mbetet pa fjalë kur shkon te argjendari – nuk e mori gjumi duke menduar se çfarë do të bënte me kaq shumë para (Foto)

06/02/2019

Amerikania e kishte blerë një unazë pak më shumë se tre dekada për vetëm 13 dollarë dhe deri kohët e fundit ishte e bindur se ... Read More

Të ardhmen në duart e tyre – Barcelona dhe Real Madridi, apo El Clasico në 10 vitet e ardhshme

25/01/2019

Disa janë blerë shtrenjtë e disa kanë ardhur si zbulime nga skautët. Por Barcelona dhe Real Madrid, vazhdojnë të kenë në mesin e tyre disa ... Read More

Piloti që drejtonte aeroplanin që udhëtonte Sala nuk kishte licencë

25/01/2019

Piloti i avionit të vogël që u zhduk në ngushticën e La Manche e ku udhëtonte sulmuesi i sapo blerë nga Cardiffi, Emiliano Sala, nuk ... Read More

Investitorë nga Hong Kongu ofrojnë 800 milionë euro për blerjen e Interit

12/01/2019

Investitorë nga Hong Kongu janë të gatshëm të ofrojnë 800 milionë euro për të blerë Interin, por Suning Grupi thuhet se di ta refuzojë atë. ... Read More

Veshmbathjet e mençura mund të jenë produktet e rradhës të Apple

11/01/2019

Interesi i Apple në sektorin e shëndetësisë nuk është sekret. Kompania ka blerë kompani dhe produkte të ndryshme shëndetësore, për të mos harruar edhe Apple ... Read More

Raporti special i DailyMail për Rita Orën: Brenda shtëpisë luksoze të familjes Ora që vajza e tyre e bleu dhuratë për prindërit e saj

07/01/2019

Në vitin 2014, këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, u kishte blerë një shtëpi luksoze prindërve të saj, në vlerë 1.3 milionë funte. Shtëpia ... Read More

Gerard Pique, pronar i FC Andorras

12/12/2018

Gerard Pique, lojtar i Barcelonës, ka blerë FC Andorra, sipas Diari d’Andorra. Qëllimi i lojtarit është që ekipin ta bëjë profesionist, duke marrë si shembull ... Read More