Tag: bllokon

Jo vetëm Partizani, FIFA i bllokon merkaton edhe Kukësit, klubi apelon në CAS

31/07/2020

Pas Partizanit, Kukësi bëhet skuadra e radhës në Superligë cilës FIFA i bllokon merkaton. Qeveria e futbollit europian i ka pezulluar merkaton klubin verilindor për ... Read More

Protesta e “Maqedonia bllokon” para Kuvendit. Më shumë polici se sa protestues. Protesta e qetë deri tani

09/01/2019

Protesta e “Maqedonia bllokon” para Kuvendit. Më shumë polici se sa protestues. Protesta e qetë deri tani. The post Protesta e “Maqedonia bllokon” para Kuvendit. ... Read More

Kongresi bllokon kandidaturën e Kavalec për Ambasadore të SHBA-së në Shqipëri

04/01/2019

Kongresi amerikan bllokon kandidaturën e Kathleen Ann Kavalec për pozicionin e Ambasadores së SHBA-së në Shqipëri. Nominimi i Kathleen Ann Kavalec për pozicionin e Ambasadores ... Read More

“Maqedoni e vetme”, largimin e tendave e cilëson si vjedhje

25/12/2018

25 Dhjetor 2018 / 10:47 Nga lëvizja “Maqedonia Bllokon”, theksojnë se tendat që ishin të vendosura para Qeverisë janë vjedhur. Mëngjesin e sotëm pa njoftim ... Read More

“Maqedonia bllokon” paralajmëron protestë para Kuvendit

25/11/2018

25 Nëntor 2018 / 15:02 Organizatat joqeveritare nga “Maqedonia bllokon”, të cilët janë kundër ndryshimeve Kushtetuese dhe kërkojnë shpërbërjen e Kuvendit dhe shpalljen e zgjedhjeve, ... Read More