Tag: Borussia

Dortmundi do ta transferojë Hazardin si zëvendësues të Pulisicit

11/01/2019

Borussia Dortmund ka shitur sulmuesin e talentuar amerikan Christian Pulisic te Chelsea. Ylli amerikan do t’i bashkohet klubit londinez në verë për një shumë prej ... Read More

Bayern Munich vazhdon t’i blejë më të mirët nga klubet e tjera gjermane – Ballack, Neuer, Lewa e tani Pavard, 20 vite histori blerjesh

11/01/2019

Bayer Leverkusen, Borussia Dortmund, Stuttgart, janë klubet e mëdha të Bundesligës, por shpesh e kanë ndjerë forcën e plotë të muskujve të Bayern Munchen, që ... Read More

Pulisic bëhet blerja e tetë më e shtrenjtë në histori të Ligës Premier, rekordi mbahet nga Pogba

03/01/2019

Christian Pulisic ka kaluar nga Borussia Dortmund te Chelsea, por lojtari do të fillojë të luajë në Londër në sezonin e ardhshëm. Ai e kompletoi ... Read More

Zyrtare: Peter Bosz emërohet trajner i ri i Bayer Leverkusenit

23/12/2018

Bayer Leverkusen ka konfirmuar se ish-trajneri i Ajaxit dhe Borussia Dortmundit, Peter Bosz është emëruar trajner i ri i skuadrës. Leverkuseni renditet në pozitën e ... Read More

Dortmundi do t’i dëgjojë ofertat e janarit për Pulisicin  

14/12/2018

Borussia Dortmund janë të gatshëm të marrin në konsideratë ofertat e afatit kalimtar të janarit për yllin e tyre amerikan Christian Pulisic. Fillimi i kampionatit ... Read More

Dortmundi pranon huazimin 18 mujor të Weigl

10/12/2018

Julian Weigl duket se do të largohet nga Borussia Dortmundi gjatë afatit kalimtar të janarit. Mesfushori gjerman ishte i lënduar dhe mbeti rreth katër muaj ... Read More

Njeriu që e sulmoi autobusin e Dortmundit me bomba, dënohet me 14 vjet burg

27/11/2018

Njeriu që e sulmoi me bomba autobusin që bartte skuadrën e Borussia Dortmundit në vitin 2017, është dënuar me 14 vjet burg për tentim-vrasje. Sergei ... Read More

Arsenali seriozisht pas Weigl, gati oferta në janar për gjermanin

26/11/2018

Julian Weigl po kalon ditët e tij të fundit te Borussia e Dortmundit. Mesfushori gjerman nuk është i kënaqur me hapësirat këtë edicion, ku pas ... Read More

Zyrtare: Alcacer lojtar i Borussia Dortmund

23/11/2018

Borussia Dortmund zyrtarisht ka vendosur të ushtrojë të drejtën e blerjes përfundimtare për sulmuesin Paco Alcacer nga Barcelona. Sulmuesi ka tregtuar formë të lartë në ... Read More

Dortmundi pritet të nënshkruajë përfundimisht me Alcacerin këtë vikend

23/11/2018

Borussia Dortmund thuhet se do ta shfrytëzojë këtë vikend të drejtën e blerjes për sulmuesin spanjoll të Barcelonës, Paco Alacer. Sulmuesi spanjoll u bashkua në ... Read More

Bayern Munich po përgatit ofertë për Zinedine Zidanen

13/11/2018

Sipas medieve spanjolle pas humbjes 3-2 si mysafirë Borussia Dortmund, banka e Niko Kovac ka filluar të lëkundet. Te Bayern Munich në fakt, nuk janë ... Read More

Drejtuesit e Bayernit protestuan duke kërkuar VAR-in, tifozët e Dortmundit i lagin me birra

11/11/2018

Borussia Dortmund ka marrë një fitore të madhe në përballje me Bayernin e Munichut në derbin e javës. Verdhezinjtë ishin në disavantazh nga pjesa e ... Read More