Tag: bota

A keni dhimbje gjatë periodave, ja pse ndodh?!

17/05/2019

Dhimbjet mund të jenë kaq të sikletshme, sa gjithçka duan është izolohen nga bota derisa periodat të shkojnë drejt fundit. Por pse ndodh kjo? Pse ... Read More

12 ilustrime prekëse që tregojnë se bota jonë ka shkuar pak tepër larg

14/05/2019

Bota jonë nuk është perfekte dhe ka shumë gjëra të cilat duhet ndryshuar. Read More

Ky vend posedon Ministrinë e Lumturisë, ndalohen produktet kimike dhe duhani

07/05/2019

Sot, pas shumë përpjekjesh, turistë nga mbarë bota mund ta vizitojnë Butanin, ndonëse procedurat janë tmerrësisht të stërzgjatura, pasi mbreti i vendit përpiqet të kufizojë ... Read More

Mesazhi i Barcelonës për Casillasin që duhet ta lexojnë të gjithë

01/05/2019

Gjitha bota e futbollit është bashkuar për t’i ofruar mbështetje dhe uruar shërim sa më të shpejtë Iker Casillas. Portieri legjendar spanjoll, të mërkurën ka ... Read More

20 lojtarët më të paguar në botë

02/04/2019

Bota e futbolli është duke ndryshuar nga viti në vit. Klubet më të mëdha botërore, sidomos ato evropiane, janë duke investuar shuma të majme në ... Read More

Ndëprerja e Facebook ndodhi për shkak të konfigurimit të serverit

15/03/2019

Vetëm dje, e gjithë bota ra në panikë kur produktet dhe shërbimet e ndryshme të Facebook-ut, duke përfshirë vetë Facebook-un, WhatsApp-in dhe Instagram-in u ndërprenë. ... Read More

E papritur: Calvin Klein ndërpret prodhimin e veshjeve luksoze dhe kalon në gardërobë të zakonshme

12/03/2019

Për shumicën e njerëzve nga bota e modës ky lajm ka qenë i befasishëm. Qe se për çka është fjala Nga marka amerikane e rrobave ... Read More

Festa e gruas, “8 Marsi” në burgun e Idrizovës

08/03/2019

8 Mars 2019 / 15:30 “Edhe bota të ndryshojë ose të rrënohet, një grua gjithmonë mbetet në zemër. Gëzuar 8 Marsin, nënë”. Ky mbishkrim i ... Read More

Sebastian Vettel: Nuk e kam ndërmend të pensionohem

06/03/2019

Sebastian Vettel thotë se nuk do të tërhiqet së shpejti nga bota e Formula 1 pasi që e tërheq frymëzimi i rivalitetit me garuesin e ... Read More

Rita Ora udhëheq listën e të famshmëve që kanë shprehur ngushëllime për vdekjen e Keith Flint

04/03/2019

Të famshmit nga bota e muzikës dhe industria e argëtimit kanë shprehur ngushëllimet e tyre pas lajmit për vdekjen e yllit të “The Prodigy”, Keith ... Read More

Morgan Freeman me kënaqësi e vendos në xhaketë flamurin e Kosovës

28/02/2019

Morgan Freeman është një ndër aktorët më të famshëm që ka sot bota e kinematografisë filmike. Aktori ka marrë një numër të madh të çmimeve ... Read More

Finalisti i parë i Copa del Rey do të dihet në Santiago Bernabeu: Pesë përparësitë dhe mangësitë e Realit dhe Barçës

27/02/2019

Sot, të gjithë sytë e futbolldashësve do të shikojnë kah Spanja. Për 90-të minuta bota ndalet pasi që miliona njerëz do të jenë nën ethet ... Read More