Tag: botë

Salah në top 100 personat me influencën më të madhe, ja si e komenton Klopp

19/04/2019

Futbollisti i Liverpool, Mohamed Salah, është përfshirë në top 100 njerëzit me influencën më të madhe në botë, sipas ‘Time Magazine’. Përkundër kontributit të madh ... Read More

Nëse merimangat e botës bashkohen, mund të zhdukin njerëzimin për një vit

19/04/2019

Nëse të gjitha merimangat në botë vendosin të bashkojnë forcat kundër nesh, qenieve njerëzore dhe nëse ne nuk do ishim në gjendje të mbroheshim ato ... Read More

Ambasada franceze: Kosova ka ende shumë për të bërë sa i përket lirisë së shtypit

19/04/2019

Organizata “Reporterët pa Kufij” në raportin më të ri e ka renditur Kosovën në vendin e 75 në botë sa i përket lirisë së shtypit. ... Read More

Origano, antibiotiku natyral, që është i mirë për këto sëmundje

17/04/2019

Origano është një nga bimët mjekësore më të përhapura në botë, që vjen nga një familje e bimëve të quajtura Lamiaceae. Përdoret në mjekësi dhe ... Read More

Kompania që po sfidon Coca-Colan në Zvicër

12/04/2019

Coca-Cola është ndër kompanitë më të fuqishme në botë. Çdo produkt i saj bëhet hit në tërë botën.  Por një kompani në Zvicër ka vendosur ... Read More

Shkruhet historia në NBA, ja çfarë është arritur nga ky sezon

11/04/2019

Kanë përfunduar 82 xhirot e ligës më të fortë të basketbollit në botë, NBA. Pas 82 xhirove të luajtura në kuadër të sezonit të rregullt, ... Read More

Vendi në të cilin taksistët dhe kuzhinierët paguhen më shumë sesa doktorët e inxhinierët

11/04/2019

Kuba është vendi i vetëm në botë ku shoferët e taksisë dhe kuzhinierët paguhen me shuma më të mëdha parash sesa inxhinierët e doktorët. Kjo, ... Read More

Çfarë është sëmundja e Parkinsonit, cilat janë simptomat dhe si mund të trajtohet?

10/04/2019

Sëmundja e Parkinsonit është çrregullimi i dytë më i zakonshëm neurodegjenerues në botë, menjëherë pas Alzheimerit. Ndonëse nuk dihet saktë se përse njerëzit e zhvillojnë ... Read More

Fury vs Schwarz, mësohet data, vendi dhe ku transmetohet super meçi

09/04/2019

Kampioni botëror i peshave të rënda në botë Tyson Fury do të luftojë në Las Vegas për herë të parë, ku ai do të përballet ... Read More

Van Dijk i frikësohet mungesës së Robertson ndaj Portos

08/04/2019

Lojtari që po konsiderohet si mbrojtësi më i mirë në botë aktualisht, Virgil Van Dijk, po i frikësohet për një arsye ndeshjes ndaj Portos. Liverpool ... Read More

Futbollisti shqiptarë me veturën më luksoze në botë, një të tillë posedon vetëm Ronaldo

08/04/2019

Futbollisti shqiptarë me veturën më luksoze në botë, një të tillë posedon vetëm Ronaldo Xherdan Shaqiri nuk po luan shumë në këtë sezon te Liverpool, ... Read More

Femra me “belin më të hollë në botë” tregon trupin pak javë pas lindjes

08/04/2019

Sophia Vegas, e cila para shtatzënisë ka thënë që ka “belin më të hollë në botë” ka treguar figurën e vet të hollë vetëm pak ... Read More