Tag: Botërore

Mbrëmja e maturës nuk do të zhvillohet këtë vit/ Bebe Rexha: I kuptojë maturantët, edhe mua më ka ngelur peng

21/05/2020

Këngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha ka sjellë nje verison të ri remix të himnit të studentëve ‘Pomp and Circumstance’ , e kjo jo më ... Read More

Prishja e Teatrit/ Reagon Ermonela Jaho: Kur njerëzit luftojnë me njëri-tjetrin, e vërteta është viktimë

18/05/2020

Sopranoja me famë botërore, Ermonela Jaho iu është bashkua reagimeve të shumta që shkaktoi shembja e Teatrit Kombëtar, ku artistët, përfaqësues të shoqërisë civile dhe ... Read More

Foto/ Dua Lipa ‘çmend’ rrjetin, pozon nudo për herë të parë

16/04/2020

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa ka pozuar nudo për revistën Elle. Dua ka ‘çmendur’ rrjetin së fundmi me foton, ku shfaqet duke pozuar nudo ... Read More

‘Mendova se do të vdisja’, i ati i Rihanna-s rezultoi poztiv me COVID-19, ja çfarë bëri këngëtarja për t’i ardhur në ndihmë

16/04/2020

Babai i këngëtares me famë botërore, Rihanna , rezultoi pozitiv me Covid-19. Gjendja e tij u përkeqësua deri në atë pikë sa Fenty mendoi se ... Read More

Në vijën e parë të luftës ndaj COVID-29/ E ëma e Rita Orës: Kam frikë se mund të infektoj vajzat

15/04/2020

E ëma e këngëtares me famë botërore Rita Ora, Vera Ora ndodhet në vijën e parë të luftës ndaj COVID-19. Vera Ora e cila është ... Read More

Në ‘luftë’ me Covid-19, Rita Ora ndërmerr nismën humane në ndihmë të Kosovës

14/04/2020

Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora ka ndërmarrë një nismë tejet humane, që do t’u vijë në ndihmë qytetarëve të Kosovës në këtë periudhë të ... Read More

“Nuk kam fjetur fare, jam e dërrmuar”, Madonna humb 3 familjarë nga COVID-19 në 24 orë

11/04/2020

Këngëtarja me famë botërore Madonna, me anë të postimeve në Instagram na përshkruan ditën e saj në karantinë. Madonna ka zgjidhur t’i rrëfejë ditët në ... Read More

Rihanna dhe themeluesi i Twitter dhurojnë 4,2 milionë dollarë për viktimat e dhunës në familje

10/04/2020

Këngëtarja me famë botërore Rihanna është bërë bashkë me Drejtorin e Përgjithshëm të Twitter, Jack Dorsey për të dhuruar 4,2 milionë dollarë për të ndihmuar ... Read More

COVID-19 ‘shkatërron’ planet e dasmës së Jennifer Lopez, rrëfehet këngëtarja: Është diçka që do të duhet të presim

07/04/2020

Këngëtarja me famë botërore, Jennifer Lopez e ftuar në emisionin e Ellen DeGeneres, tregoi nga karantina më shumë rreth planeve të dasmës me Alex Rodrigues. ... Read More

100 vjet më vonë, çfarë kemi mësuar nga pandemia e gripit spanjoll

28/03/2020

Pas Luftës së Parë Botërore, një pandemi gripi pushtoi botën dhe vrau të paktën 50 milionë njerëz. Çfarë kemi mësuar nga gripi spanjoll që ta ... Read More

Era Istrefi habit me deklaratën e saj: Është vështirë, jam në procese shumë të ndërlikuara ligjore

28/03/2020

Këngëtarja me famë botërore Era Istrefi së fundmi publikoi këngën e re “No Maybes” në bashkëpunim me Arash dhe Ilkay Snecan. Në një status në ... Read More

Koncerti i Malumës anulohet për shkak të koronavirusit, ja çfarë do të ndodhë me biletat

09/03/2020

Pas konfirmimit të dy rasteve me koronavirus në Shqipëri, koncerti madhështor i këngëtarit me famë botërore Maluma u anulua. Gjatë paradites së sotme u publikua ... Read More