Tag: botës

Receta me përbërës shtëpiakë që jua largon celulitin

02/08/2019

Të gjithë njerëzve anë e mbanë botës u pëlqen kafja për shkak të shijes dhe karakteristikave shëndetësore që i ka. Por, kjo pije mund të ... Read More

Vendet e G20 shtyjnë përpara planin për taksimin e gjigantëve të teknologjisë

09/06/2019

Grupi i ministrave të 20 vendeve më të fuqishme të botës ranë dakord ditën e Shtune të përpilonin rregulla të përbashkëta të cilat do të ... Read More

Tetari i FSK-së fiton vendin e dytë në Garën Ushtarake Ndërkombëtare në Kroaci

13/05/2019

Në mesin e pjesëmarrësve nga 13 shtete të botës, garues të Garës Ushtarake Ndërkombëtare në Republikën e Kroacisë, ushtaraku i Forcës së Sigurisë të Kosovës, ... Read More

Hurmat konsumohen shumë gjatë muajit të Ramazanit, por sa janë të shëndetshme ato?

07/05/2019

Hurmat zakonisht rriten në shumë regjione tropikale të botës, ndërkaq viteve të fundit janë popullarizuar tejet mase. Pothuajse të gjitha hurmat që shiten në shtetet ... Read More

Këta janë aktorët më të paguar për rolet e tyre të reja

02/05/2019

Disa ndër emrat më të njohur të botës së filmit janë shpallur aktorët më të paguar të vitit 2019. Sipas Variety, Ryan Reynolds i është ... Read More

ZYRTARE: Ky është kundërshtari i Joshuas për meçin e 1 qershorit

01/05/2019

Është konfirmuar meçi i 1 qershorit për Anthony Joshua. Kampioni i botës në peshat e rënda, më 1 qershor do të debutojë në Shtetet e ... Read More

MSh: Vaksinimi, mënyra më e lirë dhe më efikase për mbrojtjen e fëmijëve nga sëmundjet

24/04/2019

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se edhe në Kosovë si në shumë vende të botës, shënohet Java e imunizimit, me qëllim të parandalimit të rishfaqjes ... Read More

Alli: Eksperienca në Kupën e Botës ndihmë për ecurinë e mirë në Ligën e Kampionëve

21/04/2019

Alli: Eksperienca në Kupën e Botës ndihmë për ecurinë e mirë në Ligën e Kampionëve Mesfushori i Tottenham Hotspur ka zbuluar se çka e ndihmoi ... Read More

Thaçi: Ta mohosh gjenocidin e kryer në Kosovë, sikur të mohosh Holokaustin e Hiterit

13/04/2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaci ka thënë se krerët e Serbisë po mundohen para botës të mohojnë krimet, spastrimin etnik dhe gjenocidin e kryer nga ... Read More

Wilder dyshon nëse Klitschko do të kishte guximin të përballet me të

05/04/2019

Deontay Wilder ka dhënë disa komente për ish kampionin e botës, Wladimir Klitschko. Së fundmi është raportuar se ukrainasi mund të rikthehet në ring për ... Read More

Kjo është vjehrra e Nores dhe e Tunes

28/03/2019

Dy djemtë e saj janë shumë të njohur dhe të tillë u bënë që në moshë fare të re. Që të dy iu rroken botës ... Read More

Maradona për Messin dhe bashkëlojtarët e tij: Ky ekip s’e meriton fanellën e Argjentinës

24/03/2019

Legjenda dhe fituesi i Kupës së Botës me Argjentinën, Diego Maradona e ka kritikuar ashpër Kombëtaren Albiceleste, pasi humbjes 3:1 kundër Venezuelës në një ndeshje ... Read More