Tag: BrdoBrijuni

Thaçi: Fola me Ramën për kufirin, s’do lejojmë në Kosovë modelin e Bosnjës

09/05/2019

Samiti Brdo-Brijuni kësaj radhe u mbajt në Tiranë. Dje, pak përpara nisjes të  samitit, presidenti Kosovës, Hashim Thaçi ka patur një shtrëngim duarsh  me homologun ... Read More

Haradinaj për Dodikun: Një prej figurave më të këqija që ka rajoni – një aleat i Putinit

09/05/2019

Samiti Brdo-Brijuni kësaj radhe u mbajt në Tiranë dhe aty është ftuar të marrë pjesë edhe presidenti i Republikës Serbe në Bosnje e Hercegovinë, Millorad ... Read More

Përfundimet e Takimit të Brdo-Brijunit në Tiranë: Mbështesim qëndrimin e BE -së se një nga kushtet për anëtarësim është zgjidhja e çështjeve të hapura mes fqinjëve

09/05/2019

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta pas përfundimit të takimit të udhëheqësve të Procesit të Brdo-Brijuni në tiranë ka thënë se përparimi i shënuar deri më ... Read More