Tag: brenda

Publikohet fotoja, ky është deputeti shqiptar që shoqëron këngëtaren Tayna në Amerikë

29/08/2020

Tayna është një repere e njohur shqiptare që brenda një kohe shumë të shkurtër arriti të futet fuqishëm në tregun muzikor dhe është tepër e ... Read More

Provoni këtë sfidë 14 ditore nëse doni të humbisni 9 kg

20/08/2020

Këtu do ju ofrojmë një mënyrë se si të bini nga pesha në mënyrë të thjeshtë brenda 14 ditëve. Dhe gjëja më pozitive e kësaj ... Read More

Tri mënyra të lehta për ta hequr çamçakëzin nga rrobat

30/07/2020

Sa e mirë do të ishte një gjë sikurse heqja e çamçakëzit nga rrobat brenda pak minutave? Mos u brengosni, nuk sugjerojmë që t’i hidhni ... Read More

Eksperti austriak: Në Kosovë çdo i dyti është i infektuar nga Covid-19

27/07/2020

Franz Allerberger, udhëheqësi i Departamentit për Mjekësi Humane brenda Agjencisë austriake për Siguri të Ushqimit (AGES) vlerëson se shkalla e të infektuarve me koronavirus në ... Read More

Mjeku: Brenda 5 muajsh do jetë gati vaksina për Covid

18/07/2020

Mjeku Genc Sulcebe i ftuar në studion e televizionit RTV ORA deklaroi se brenda këtij viti do kemi një vaksinë kundër Covid-19. Sulcebe tha se ... Read More

Mjekja shqiptare drithëron me fjalë: Bëni këtë gjë kundër Covid-19 që të mbroni familjen

18/07/2020

Në këtë dokumentar janë sjellur pamje ekskluzive brenda Klinikës Infektive, ku kanë dhënë rrëfimet e tyre shumë pacientë me koronavirus. Rukije Mehmeti, Drejtoreshë e Klinikës ... Read More

Alarmante, 7 raste të reja me humbje jete nga koronavirusi në QKUK

11/07/2020

IKShPK ka njoftuar se numri i të vdekurve nga koronavirusi ka shkuar në 101 sosh. Kjo i bie që brenda 24 orëve kanë ndërruar jetë ... Read More

Dy lojtarë rezultojnë pozitiv me COVID-19/ Reagon KF Partizani: Ja kush është infektuar, lojtarët e tjerë nuk kanë shfaqur simptoma

08/07/2020

KF Partizani ka reaguar menjëherë për dy lojtarët që rezultuan pozitiv me COVID-19 brenda ekipit duke bërë me dije se ata janë Dejan Boldor dhe ... Read More

Familjarët e pacientëve me koronavirus po flenë në oborrin e QKUK’së

08/07/2020

Familjarët e pacientëve të shtrirë në Klinikën Interno nuk lejohen të futen Brenda. Janë shtrirëpër të pushuar. Kjo hapsirë e QKUK-së, tani për ta është ... Read More

Ky vend thyu rekordin Guiness, mbillen 350 milionë pemë brenda ditës

29/06/2020

Etiopia ka njoftuar se ka mbjellë më shumë se 350 milionë pemë brenda një dite në kuadër të iniciativës “Trashëgimia e Gjelbërt”, për të rikthyer ... Read More

Aziatiku ndez zjarr brenda gojës

18/05/2020

Të ndezësh zjarr brenda gojës mund të duket paradoksale, por një aziatik e bënë një gjë të tillë. Ai mbush gojës me byk e më ... Read More

Liga e Serie A vendos: Kampionati italian do të nisë më 13 qershor

13/05/2020

Duke qenë se duhet mbyllur çdo gjë brenda 2 gushtit për t’i lënë hapësirë Champions League dhe Europa League, në mbledhjen e sotme që Liga ... Read More