Tag: britanike

E puthi një mysafir, foshnja 10 muajshe merr infeksion të rëndë

09/08/2019

Një nënë britanike ka bërë një apel të fortë për të gjithë prindërit, pasi vajza e saj u diagnostikua me herpes.34-vjeçarja Katy Taylor ka paralajmëruar ... Read More

Duhanpirja i dëmton sytë dhe e shton rrezikun për verbim të plotë

02/07/2019

Ekspertët mjekësorë britanikë kanë paralajmëruar se miliona njerëz janë duke i rrezikuar sytë e tyre përmes duhapirjes. Sidoqoftë, sipas një sondazhi të Shoqatës së Optometristëve, ... Read More

Duhanpirja i dëmton sytë dhe e shton rrezikun për verbim të plotë

02/07/2019

Ekspertët mjekësorë britanikë kanë paralajmëruar se miliona njerëz janë duke i rrezikuar sytë e tyre përmes duhapirjes. Sidoqoftë, sipas një sondazhi të Shoqatës së Optometristëve, ... Read More

Keni probleme me gjumë? Këto janë ushqimet që po ju mbajnë zgjuar natën

27/05/2019

Një në tre britanikë vuan nga gjumi i dobët, ndërkaq ushqimet si çokollata dhe tosti mund të jenë pjesë e problemit. Ekipi nga sajti i ... Read More

Ambasada britanike: Liderët e opozitës të dënojnë dhunën

13/05/2019

Ambasada Britanike ka dënuar dhunën në protestën e 11 majit, ndërsa u ka bërë thirrje liderëve të opozitës që të sigurojnë që protestat të jenë ... Read More

May miraton përfshirjen e Huaweit në ndërtimin e rrjetit 5G në Britani të Madhe

24/04/2019

Kryeministrja britanike, Theresa May, i ka hapur dritën e gjelbër kompanisë kineze të telekomit Huawei, për të ndihmuar në ndërtimin e rrjetit 5G në Britani ... Read More

Përgjigja epike që i kishte dhënë Gjergj Fishta gazetarit anglez, kur tha se shqiptarët janë hajdutë

17/04/2019

Gjatë një interviste për gazetat britanike në vitin-1934, një gazetar anglez i drejton At Gjergj  një pyetje ironike dhe fyese njëkohësisht, duke i thënë se ... Read More

Arsenal po e konsideron shitjen e Granit Xhakës

14/04/2019

Lajme të papritura rreth Granit Xhakës po vijnë sot nga Anglia. Mediet britanike raportojnë se skuadra e Arsenal po e konsideron mundësinë për ta shitur  ... Read More

Pamela Anderson reagon pas arrestimit të Assange, e quan hero

12/04/2019

Aktorja e famshme, Pamela Anderson ka akuzuar qeverinë britanike pas arrestimit të themeluesit të WikiLeaks, Julian Assange të enjten. Pamella përmes disa postimeve në rrjetin ... Read More

Dua Lipa shkëlqen në kopertinën e “Elle”

09/04/2019

Dua Lipa përpiqet të mos lexojë për veten në internet. Këngëtarja britanike është në kopertinën e majit të revistës ELLE, gjersa flet për yjet dhe ... Read More

Ambasada britanike: Britania nuk i ka këshilluar qytetarët e saj të mos udhëtojnë në Kosovë

02/04/2019

Ambasada britanike në Prishtinë ka mohuar raportimet e ndryshme në media se Britania e Madhe ka këshilluar qytetarët e saj që të mos udhëtojnë në ... Read More

Forbes: Dua Lipa, Calvin Harris e shumë emra të tjerë ndihmojnë muzikën britanike me 1.1 miliard dollarë shitje

21/03/2019

Ndërsa artistët britanikë vazhdojnë të pushtojnë top listat, industria e muzikës po vazhdon të llogarisë të ardhurat dhe të tregojë për rritjet që ato shënojnë. ... Read More