Tag: britanike

May miraton përfshirjen e Huaweit në ndërtimin e rrjetit 5G në Britani të Madhe

24/04/2019

Kryeministrja britanike, Theresa May, i ka hapur dritën e gjelbër kompanisë kineze të telekomit Huawei, për të ndihmuar në ndërtimin e rrjetit 5G në Britani ... Read More

Përgjigja epike që i kishte dhënë Gjergj Fishta gazetarit anglez, kur tha se shqiptarët janë hajdutë

17/04/2019

Gjatë një interviste për gazetat britanike në vitin-1934, një gazetar anglez i drejton At Gjergj  një pyetje ironike dhe fyese njëkohësisht, duke i thënë se ... Read More

Arsenal po e konsideron shitjen e Granit Xhakës

14/04/2019

Lajme të papritura rreth Granit Xhakës po vijnë sot nga Anglia. Mediet britanike raportojnë se skuadra e Arsenal po e konsideron mundësinë për ta shitur  ... Read More

Pamela Anderson reagon pas arrestimit të Assange, e quan hero

12/04/2019

Aktorja e famshme, Pamela Anderson ka akuzuar qeverinë britanike pas arrestimit të themeluesit të WikiLeaks, Julian Assange të enjten. Pamella përmes disa postimeve në rrjetin ... Read More

Dua Lipa shkëlqen në kopertinën e “Elle”

09/04/2019

Dua Lipa përpiqet të mos lexojë për veten në internet. Këngëtarja britanike është në kopertinën e majit të revistës ELLE, gjersa flet për yjet dhe ... Read More

Ambasada britanike: Britania nuk i ka këshilluar qytetarët e saj të mos udhëtojnë në Kosovë

02/04/2019

Ambasada britanike në Prishtinë ka mohuar raportimet e ndryshme në media se Britania e Madhe ka këshilluar qytetarët e saj që të mos udhëtojnë në ... Read More

Forbes: Dua Lipa, Calvin Harris e shumë emra të tjerë ndihmojnë muzikën britanike me 1.1 miliard dollarë shitje

21/03/2019

Ndërsa artistët britanikë vazhdojnë të pushtojnë top listat, industria e muzikës po vazhdon të llogarisë të ardhurat dhe të tregojë për rritjet që ato shënojnë. ... Read More

Çfarë duhet të hanë veganët që të jenë të shëndetshëm?

19/03/2019

Nutricionistja britanike, Jenna Houp, ka zbuluar rregullat të cilave duhet t’u përmbahen të gjithë ata të cilët dëshirojnë të bëhen veganë, në mënyrë që të ... Read More

Haradinaj: Zhvillimi e konsolidimi i vendit duhet të burojnë nga ne, nga vetëdija jonë

18/03/2019

“Jemi me fat që ekspertizën shumë vjeçare britanike e kemi dhuratë dhe këtë duhet ta çmojmë por edhe nderojmë më punë të mirë dhe të ... Read More

Pas shtatë vjet pauze, Dido me album të ri dhe turne koncertal

11/03/2019

Këngëtarja e famshme britanike, Dido po vjen me albumin më të ri muzikor pas një pauze gjashtë vjeçare. Albumi i ri titullohet “Still On My ... Read More

Ambasada britanike reagon ndaj emërimit të Naser Shalës si drejtor i Agjencisë për Verifikim të Pronës

06/03/2019

Ambasada Britanike në Prishtinë ka shprehur keqardhje për siç ka thënë “vendimin e Kuvendit të Kosovës për emërimin e Naser Shalës si Shef i Sekretariatit ... Read More

Kërkohej prej një viti nga Britania, arrestohet 23-vjeçari i akuzuar për vrasje

01/03/2019

Një 23-vjeçar i akuzuar për vrasje dhe i dënuar me burg nga drejtësia britanike, është arrestuar nga efektivët e policisë së Durrësit, në bashkëpunim me ... Read More