Tag: British

Ndryshime në familjen mbretërore, Princ Harry dhe Meghan heqin dorë nga statusi mbretëror

08/01/2020

Prestigjiozja “British Glamour” ka njoftuar se në familjen mbretërore do të bëhen ndryshime. Princ Harry dhe Meghan Markle kanë vendosur të heqin dorë nga `roli ... Read More

Bytyqi takon përfaqësuesit e British Council, tregon që Kosova ka fituar vendin e dytë në kuadër të Samitit Digjital

24/04/2019

Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi është takuar me përfaqësuesit e British Council. Në këtë takim është biseduar për të arriturat e deritanishme të projektit “Shkollat ... Read More

MASHT dhe British Council me Memorandum Mirëkuptimi

18/01/2019

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi dhe drejtori ekzekutiv i British Council për Kosovë dhe Shqipëri, Angus Bjarnason, kanë nënshkruar sot Memorandum Mirëkuptimi ... Read More