Tag: Bujqësisë

Si ta dini që shalqiri ka nitrat të tepruar – kjo është këshilla e ish-ministrit të Bujqësisë

27/07/2019

Ish-ministri i Bujqësisë në Shqipëri, Edmond Panariti, ka treguar një mënyrë se si të dalloni nëse bostani (shalqiri) ka përmbajtje të lartë nitratesh.Nëpërmjet një shkrimi ... Read More

Përmbyllet aksioni për vaksinimin e qenve me pronarë

19/05/2019

Drejtori i Bujqësisë dhe Pylltarisë, Burim Bajrami, ka inspektuar sot aksionin për vaksinimin e qenve me pronarë kundër sëmundjes së tërbimit, i cili po zhvillohet ... Read More

Ministria e Bujqësisë ende pa vendim për vrasjen e ariut të Prizrenit

13/05/2019

Ministria e Bujqësisë dhe Pylltarisë ende nuk ka ndonjë vendim lidhur me çështjen e ariut të murrmë, për të cilin thuhet se po cenon sigurinë ... Read More

Babë e bijë diplomojnë në të njëjtën ditë, e në të njëjtin fakultet

30/04/2019

Inxhinieri i diplomuar në fushën e bujqësisë, Mehmet Fatih, nga Turqia dhe vajza e tij Fejza Yilldiz, 40-vjeçare, kanë diplomuar në të njëjtën ditë dhe ... Read More

Këshilli i Inspektimit: Ka djegie të kallamit, por jo dhe ndërtime

01/04/2019

Alsat 2019-04-01T15:28:51+02:00 Kontrollet e tre Inspektorateve shtetërore të Ndërtimtarisë, Bujqësisë dhe Ambientit Jetësor nuk kanë zbuluar aktivitet ndërtimor përreth bregut të Strugës. Janë kontrolluar gjithsej ... Read More

Ish-ministri i Bujqësisë, Nenad Rikallo merr post në Qeverinë e Serbisë

01/03/2019

Nenad Rikallo nga Lista serbe, që së fundmi është shkarkuar nga posti i ministrit të Bujqësisë në Qeverinë e Kosovës nga kryeministri Ramush Haradinaj, nga ... Read More

Rikalo: Shkarkimi, dëshmi se për serbët nuk ka vend në institucionet e Kosovës

03/02/2019

Nenad Rikalo, i cili u shkarkua nga posti i Ministrit të Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural nga kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj tha sot se ... Read More

Boban Stankoviq pritet të jetë ministër i ri i Bujqësisë

02/02/2019

Ministër i ri i Bujqësisë pritet të jetë Boban Stankoviq, nga Partia e Pavarur Liberale e Slobodan Petroviqit. Kështu merr vesh Klan Kosova nga burime ... Read More

Lista Serbe reagon pas shkarkimit të Rikalos: Qeveria e Kosovës nuk ka legjitimitet

02/02/2019

Pas vendimit të kryeministrit Ramush Haradinaj që ta shkarkojë ministrin e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo, ka reaguar Lista Serbe, duke  cilësuar si ... Read More

Katër kushtet e mbetura të PSD-së për votimin e Buxhetit 2019

02/02/2019

Pas shkarkimit të ministrit të Bujqësisë, Nenad Rikalo, Partia Socialdemokrate pret plotësimin edhe të disa kushteve të tjera para se të votojë për Buxhetin. PSD-së ... Read More

Sejdiu mirëpret shkarkimin e Rikalos: Dita e mirë shihet në mëngjes

02/02/2019

Pas vendimit të kryeministrit Haradinaj  për ta liruar nga detyra Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo, ka reaguar deputeti i Partisë Socialdemokrate, ... Read More

Kryeministri Haradinaj e shkarkoi nga detyra ministrin e Bujqësisë Nenad Rikalo

02/02/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka marrë vendim që ta shkarkojë nga detyra ministrin e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo. Njoftimin për shkarkimin ... Read More