Tag: Bulqizë

Helmohen nga ujë 100 persona në Bulqizë

06/05/2019

Në Bulqizë të Shqipërisë ka shkuar në 100 numri i të prekurve nga helmimi që dyshohet të jetë shkaktuar nga uji i pijshëm. Sipas drejtorit ... Read More

Helmohen 11 nxënës brenda shkollës në Bulqizë

20/03/2019

11 nxënës të klasës së gjashtë të një shkolle në Bulqizë kanë përfunduar në spital. Raportohet se nxënësit në orën mësimore të laboratorit kanë përdorur ... Read More

Reshjet e borës, mbeten të bllokuara disa fshatra në Shqipëri

11/01/2019

Në Bulqizë të Shqipërisë vijon të jetë një situatë e rënduar nga moti i keq. Shumë fshatra të njësive administrative janë të bllokuar. Edhe sot ... Read More

Familja që feston Vitin e Ri me bukë dhe qumësht në tryezë (Video)

01/01/2019

Për shumë familje në Bulqizë, tryeza e vitit të ri ka qenë mjaft e varfër, pasi pjesa më e madhe jetojnë vetëm me ndihmë ekonomike, ... Read More

Makina bie në humnerë në Bulqizë, humb jetën pasagjeri

02/08/2018

Një automjet ka rënë në humnerë në zonën e Krastës në Bulqizë, ku për pasojë ka humbur jetën një 60-vjeçar. Informacionet paraprake të policisë së ... Read More

Makina shkrumbohet nga flakët

09/09/2017

Një makinë u shkrumbua nga flakët mbrëmjen e së premtes në aksin nacional Bulqizë – Klos, në vendin e quajtur Qafa e Buallit. Si pasoje ... Read More