Tag: burg

“Dhunë në familje” dhe “Përndjekje”/ Dënohet me 6 muaj burg ish-futbollisti, Klodian Duro

27/07/2020

Ish-futbollisti i Kombëtares, Klodian Duro është dënuar me 6 muaj burg. Ai akuzohet për “dhunë në familje” dhe “përndjekje”, megjithatë ka arritur që të përfitojë ... Read More

Kështu duken burgjet rreth e rrotull botës

31/07/2019

Në krahasim me vitin 2000, numri i përgjithshëm i grave që janë në burg është rritur me rreth 50%, ndërsa popullsia e meshkujve në burgje ... Read More

Gjykata e Tiranës lë në burg 26-vjeçarin nga Kosova, që ishte në kërkim nga INTERPOL-i

21/05/2019

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën e sigurisë arrest me burg për shtetasin me origjinë nga Kosova, Shkëlqim Kastrati i arrestuar dy ditë më parë ... Read More

Burgoset 16-vjeçari që shantazoi me sms të renë në Berat

09/05/2019

  Gjykata e Vlorës ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për 16-vjeçarin me iniciale D.K., pasi shantazhoi një bashkëmoshatare duke e çuar atë ... Read More

Klement Balili dënohet me 10 vjet burg

07/05/2019

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dënuar me 15 vite burg Klement Balilin, por ai do të vuajë vetëm 10 vite burg, për shkak se ... Read More

Avokati Vokshi reagon pas dënimit me burg që iu shqiptua Ferid Aganit

24/04/2019

Pas vendimit për dënim prej dy viteve e gjashtë muaj burg për ish ministrin e Shëndetësisë, Ferid Agani, ka reaguar, avokati i këtij të fundit.  ... Read More

Gjykata Themelore dënon me 17 vjet burg një person, për veprën penale shtytje në vrasje

16/04/2019

Gjykata Themelore në Prishtinë, ka dënuar me 17 vjet burg të akuzuarin me iniciale A.A,  për veprën penale shtytje në vrasje të rëndë dhe armëmbajtje ... Read More

Rumunët që hakuan 400.000 kompjuter në gjithë botën

15/04/2019

Dy qytetar nga Rumania, Radu Miclaus dhe Bogdan Nicolescu, pritet të dënohen me burg për përfshirjen në një krim të madh kibernetik.Një gjykatë federale në ... Read More

U arratis nga burgu për një orë, dënohet me 99 vite burgim

02/04/2019

Një i burgosur u dënua me 99 vjet burg pasi ai u arratis nga një burg në Teksas për një orë vitin e kaluar. Luis ... Read More

Thaçi: Dënimi me burg nuk ishte drejtësi por padrejtësi (video)

30/03/2019

Dënimin me burg për rastin “Titanik 2” kreu i PDSH-së Menduh Thaçi e vlerëson si padrejtësi dhe jo drejtësi, ndërkohë që ka paralajmëruar se drejtësinë ... Read More

Gjyqi i Apelit i zvogëlon masën e burgimit ish-ministres Jankullovska

28/03/2019

S A 2019-03-28T13:14:34+01:00 Ish-Ministrja e MPB-së, Gordana Jankullovska do të duhet të shkojë në burg, pasiqë gjyqi i Apelit e ka vërtetuar aktgjykimin e rastit ... Read More

Ekspertët: Dënimi për dhunën në kuvend, pjesërisht i drejtë

16/03/2019

16 Mars 2019 / 16:02 Dënimet me burg për të dënuarit për ngjarjet e 27 prillit janë të larta, por edhe vepra për të cilën ... Read More