Tag: burgosur

I burgosuri në Dubravë shkon në fundjavë në shtëpi, kryen sulm seksual – policia e arreston dhe e rikthen sërish në burg

11/05/2019

Një i burgosur në burgun e Dubravës i cili kishte shkuar për fundjavë në shtëpi më 21 prill të këtij viti, nuk ishte rikthyer në ... Read More

Të burgosurit politik: Mbi 15 euro kompensim për një ditë qëndrimi në burg

11/05/2019

Të gjithë ata që kanë qenë të burgosur politikë kompensohen 15 euro për një natë që e kanë kaluar në burg. Hidajet Hyseni ka thënë ... Read More

Vdes një i burgosur në QKUK

09/05/2019

Sipas Shërbimit Korrektues të Kosovës, një i burgosur në burgun e Dubravës ka vdekur sot. Shërbimi Korrektues i Kosovës, njofton opinionin publik se me datë ... Read More

Ikje spektakolare e të riut llapjan nga një burg në Serbi

08/04/2019

I riu M.P. ( 29 vjeçar) nga Podujeva, i burgosur në burgun e Prokuples në Serbi, u ka ikur sot gardianëve gjatë daljes nga spitali ... Read More

U arratis nga burgu për një orë, dënohet me 99 vite burgim

02/04/2019

Një i burgosur u dënua me 99 vjet burg pasi ai u arratis nga një burg në Teksas për një orë vitin e kaluar. Luis ... Read More

Dy të burgosur i vënë zjarrin burgut të Idrizovës

11/02/2019

11 Shkurt 2019 / 18:13 Dy të burgosur sot në mëngjes në burgun e Idrizovës kanë shkaktuar zjarr që menjëherë është shuar nga sigurimi i ... Read More

I liruari me kusht për Vitin e Ri: Në burg ndërrimin e viteve e pret në terr total, mendoni mirë para se ta kryeni krimin

01/01/2019

Vitin e Ri brenda katër mureve e kanë pritur shumë të burgosur në qendrat e korrektimit në Kosovë. Por, ka pasur edhe të tillë që ... Read More

Referendumi, votojnë të burgosurit dhe të sëmurët

29/09/2018

29 Shtator 2018 / 15:19 1 558 të burgosur të cilët paraprakisht kanë aplikuar, sot kanë të drejtë vote në referendum. Përveç tyre, të drejtën ... Read More

Tetovari gjendet i vdekur në burgun e Idrizovës

25/07/2018

25 July 2018 / 11:28 Një i burgosur nga Tetova është gjetur i vdekur ditën e djeshme në një qeli në burgun e Idrizovës. Nga ... Read More

Ndërron jetë një i burgosur nga burgu i Idrizovës

17/05/2018

17 May 2018 / 12:54 Një i burgosur nga burgu i Idrizovës me inicialet A.K (37) nga Shkupi, ka ndërruar jetë dje në Klinikën e ... Read More