Tag: burgu

Ky njeri pritet të dalë nga burgu në vitin 2023: Arsyeja që ishte dënuar me 30 vite, është thjesht e pakuptimtë

03/09/2020

James Robert Scott është personi i cili do të lirohet nga burgu në vitin 2023, mirëpo arsyeja se pse ai qëndroi në burg 30 vite ... Read More

Para grabitjes në Rinas, Murtaj jetonte i qetë mes Tiranës (Foto)

27/04/2019

Admir Murataj dhe Klement Çala ishin dy nga njerëzit më të kërkuar në Shqipëri, pas arratisjes nga burgu grek në vitin 2013. Jo vetëm që ... Read More

Thaçi: Demaçi ishte dhe do të mbetet ndërgjegjja jonë kombëtare

21/04/2019

  Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka përkujtuar lirimin nga burgu të veprimtarit Adem Demaçi, para 29 vitesh, duke thënë se ai asnjëherë nuk e ... Read More

29 vjet nga lirimi i Adem Demaçit

21/04/2019

Sot bëhen 29 vjet që nga lirimi nga burgu i veprimtarit Adem Demaçi. Ai në atë kohë është pritur në mënyrë madhështore nga mijëra qytetarë. ... Read More

Tjetër përleshje në burgun e Koridalos, plagosen rëndë shqiptari dhe greku

11/04/2019

Burgu i Koridalos është kthyer në një “arenë” përplasjesh mes shqiptarëve dhe grekëve. Mëngjesin e ditës së sotme një grek është përleshur me një shqiptar, ... Read More

Lirohen nga paraburgimi Mijallkov e Ibrahimi

28/03/2019

Sasho Mijallkov largohet nga burgu i Shutkës. Apeli pranoi ankesën e tij dhe i shqiptoi arrest shtëpiak deri në përfundimin e aktgjykimit për rastin Titanik ... Read More

Soulja Boy lirohet nga burgu

17/03/2019

Soulja Boy është liruar nga burgu për shkak të thyerjes së lirisë me kusht. Reperi në një paraqitje në Instagram festoi daljen nga burgu. Ai ... Read More

McGregor thyen heshtjen pas arrestimit në Miami: Po përpiqem të kem më shumë durim

12/03/2019

Conor McGregor është liruar nga burgu pas arrestimit në Miami, ndërsa e ka thyer heshtjen përmes një publikimi në rrjetet sociale. Ish-kampioni i UFC-së ishte ... Read More

Specialja fton edhe një ish-ushtar të UÇK-së

09/03/2019

Osman Karpuzi ish ushtar i UÇK-së, përmes një telefonate nga Burgu i Dyzit ka konfirmuar për emisionin “Udhëve” në RTK se është ftuar nga Gjykata ... Read More

Thaçi, Veseli e Lushtaku mblidhen në Burojë, festojnë lirimin e Sylejman Selimit

26/01/2019

Paneli për lirim me kusht dje ka liruar nga burgu, ish-komandantin e Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sylejman Selimi. Lirimi i tij, ... Read More

DMX u lirua nga burgu federal pas vuajtjes së dënimit njëvjeçar për evazion fiskal

25/01/2019

DMX është liruar nga burgu pas një vit qëndrimi, për evazion fiskal. Të premten në mëngjes, reperi 48-vjeçar – emri i vërtetë i të cilit ... Read More

Thaçi: Me Sylejman Selimin në liri, Kosova është më e sigurt

25/01/2019

Presidenti i vendit Hashim Thaçj ka komentuar lirimin nga burgu të ish komandantit të UÇK-së, Sylejman Selimi. Thaçi duke e quajtur Selimin hero të gjallë, ... Read More