Tag: burrat

Ky kombinim ilaçesh pastron njollat e verdha në banjën tuaj “sa hap e mbyll sytë”

21/08/2020

Nëse ka një gjë që bezdis të gjitha gratë, burrat, mamatë dhe njerëzit pastërtor është ajo njolla e verdhë që krijohet në tualetet e shtëpisë, ... Read More

Këto janë shtatë gjëra që burrat u kushtojnë rëndësi tek gratë

08/06/2020

Ekziston një besim se burrat nuk u kushtojnë vëmendje detajeve të vogla dhe shohin vetëm gjëra që janë në sipërfaqe tek gratë Fakt është se ... Read More

Studimi: Tullacët po vuajnë më shumë nga koronavirusi

05/06/2020

Burrat tullac mund të jenë më të rrezikuar të vuajnë nga gjendja e rënduar nga virusi që shkakton sëmundjen Covid-19, tregojnë prova të reja. Sipas ... Read More

Burra, kujdes këto ushqime shkaktojnë kancerin e prostatës

04/12/2019

Burrat që hanë biftekë, mish dhe pica janë më të rrezikuar të preken nga kanceri i prostatës, sesa moshatarët e tyre vegjetarianë, pretendon një studim ... Read More

A jetojnë më gjatë burrat e martuar apo beqarët? Mahnituni me përgjigjen

31/08/2019

Burrat e martuar me sa duket përfitojnë nga bordi për të qenë në një marrëdhënie të përkushtuar.Natyrisht gratë përfitojnë nga martesa, sepse ato marrin gëzimin ... Read More

Mjekra i bën meshkujt më tërheqës

07/07/2019

Në trendët e fundit burrat me stil shpesh e rrisin mjekrën.Studimet e fundit kanë treguar se meshkujt me mjekër i tërheqin gratë më shumë. E ... Read More

Stresi tek shtatzënat, ndikon negativisht tek foshnjat meshkuj

30/05/2019

Burrat nënat e të cilëve janë strestuar gjatë shtatzënisë, mund të rriten duke qenë më pak të suksesshëm në ciklin riprodhimit.Sasia dhe cilësia e spermës ... Read More

Meshkujt po dëmtojnë fertilitetin në këmbim të “bukurisë”

28/05/2019

Shkencëtarët kanë zbuluar një paradoks kohor, sipas të cilit burrat dëmtojnë fertilitetin gjatë përpjekjeve për ta bërë veten më atraktivë.Marrja e steroideve për të pasur ... Read More

​ Tri gra nga kryeqyteti kanosen nga burrat e tyre

05/03/2019

Policia raporton për tri raste në Prishtinë ku gratë janë kanosur nga burrat e tyre. Dy raste kanë ndodhur të hënën (4 mars) ndërsa rasti ... Read More

Meshkujt e shkurtër janë më gjaknxehtë se ata shtatlartë, e thotë shkenca

28/02/2019

Një studim i kohëve të fundit pohon se burrat e shkurtër janë më agresivë se ata shtatlartë. Bright Side u zhyt thellë në këtë studim ... Read More

Katër shenjat paralajmëruese që tregojnë se zemra juaj nuk punon siç duhet

18/01/2019

Të dyja gjinitë, si burrat, por edhe gratë janë të prekur nga sëmundjet e zemrës për shkak të arsyeve të ndryshme që lidhen me një ... Read More

“Shisha” bar vetëm për femra, aty i ndalohet hyjra edhe pronarit

01/01/2019

Një lokal “shisha” në lagjen Kreuzberg të Berlinit po ndalon të gjithë burrat, pa përjashtim, madje edhe pronari i tij, Muhammed Armih, nuk lejohet në ... Read More