Tag: Bytyqi

Bytyqi: Kemi një përqindje të ulët të njohjes së matematikës në shkollat tona

25/05/2019

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqyri Bytyqi duke përmendur rolin e matematikës në shoqëri, ka thënë se ka një përqindje të ulët të njohjes ... Read More

Bytyqi: Jemi të përkushtuar që të gjithë në Kosovë të përfshihen në arsimim dhe edukim

22/05/2019

Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi, më konferencën “Gjithëpërfshirja në arsim për të gjithë fëmijët“, ka theksuar rëndësinë e gjithëpërfshirjes në arsim, edukimin dhe arsimimin e ... Read More

Publikohen datat e mbajtjes së provimit të Maturës Shtetërore

21/05/2019

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi ka marrë vendim për caktimin e datave të mbajtjes së provimit të Maturës Shtetërore 2019, në afatin ... Read More

Kosova dhe Shqipëria drejt unifikimit të sistemit arsimor

14/05/2019

  Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, priti sot në takim një delegacion të përbërë nga anëtarë të Komisionit Parlamentar për Edukim dhe ... Read More

Suksesi në Beograd, O’Connell dhe Bytyqi përgëzojnë nxënësit e shkollës “Faik Konica”

14/05/2019

Ambasadori britanik, Ruairí O’Connell, dhe ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi, do të vizitojnë Shkollën Fillore “Faik Konica” në Prishtinë me rastin e suksesit të treguar ... Read More

Bytyqi: Mësuese Lindita kishte nisur të japë kontributin e saj me përkushtim në arsimimin e gjeneratave të reja

13/05/2019

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka thënë se me pikëllim të thellë ka marrë lajmin për ndarjen nga jeta të mësueses Lindita ... Read More

Haradinaj: Vëllezërit Bytyqi lanë gjithçka që kishin për t’iu përgjigjur thirrjes së atdheut

10/05/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka takuar sot prindërit e heronjëve, vëllezërve Bytyqi, të cilëve iu ka dhënë mbështetje në betejën për vendosjen e drejtësisë. ... Read More

Gazetari Nuhi Bytyqi: Gjykata Speciale më ka telefonuar, kam kërkuar ftesë me shkrim

06/05/2019

Gazetari Nuhi Bytyqi, ka njoftuar se ai nuk kam marrë asnjë ftesë zyrtare me shkrim nga Dhomat e Specializuara dhe Zyra e Prokurorit të Specializuar të ... Read More

Bytyqi: Tekstet e reja shkollore në fazën përfundimtare

25/04/2019

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë Shyqiri Bytyqi, në një konferencë për media ka thënë se procesi i teksteve shkollore është në fazën finale dhe ... Read More

Këshilltari i Veselit: Bota perëndimore përmes Rezolutës do të rikonfirmojë gjenocidin serb në Kosovë

24/04/2019

Avni Bytyqi, këshilltar i kryeparlamentarit Kadri Veseli, ka thënë se letra që i është dërguar nga kryeparlamentari Veseli, Kongresit Amerikan, Parlamentit Evropian dhe të gjitha ... Read More

Bytyqi takon përfaqësuesit e British Council, tregon që Kosova ka fituar vendin e dytë në kuadër të Samitit Digjital

24/04/2019

Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi është takuar me përfaqësuesit e British Council. Në këtë takim është biseduar për të arriturat e deritanishme të projektit “Shkollat ... Read More

Bytyqi paraqiti politikat e reja arsimore në Komisionin e Granteve

23/04/2019

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, sot mori pjesë në takimin e Komisionit të Granteve, ku u bë shqyrtimi i propozimit të granteve ... Read More