Tag: Cagliarit

Roma bindëse ndaj Cagliarit, merr përkohësisht vendin e katërt në renditjen e Serie A

27/04/2019

Roma bindëse ndaj Cagliarit, merr përkohësisht vendin e katërt në renditjen e Serie A Skuadra e Romës ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në kuadër ... Read More

Balotelli i reagon Bonuccit pas komenteve për Kean

03/04/2019

Leonardo Bonucci pas ndeshjes ku Juventusi fitoi ndaj Cagliarit (2-0), ku njërin e gol e shënoi Moise Kean, e që ishte pre e thirrjeve raciste, ... Read More

Arsenali e ndoqi nga afër Barellan

02/03/2019

Arsenali thuhet se kishte skautë në stadium për duke shikuar mesfushorin e Cagliarit, Nicolo Barella kundër Interit. Cagliari arriti të fitojë në Sardegna Arena të ... Read More

Drejtori sportiv i Cagliarit, Passetti: Barella nuk largohet në janar

14/01/2019

Drejtori sportiv i Cagliarit, Mario Passetti ka thënë se mesfushori i talentuar italian Nicolo Barella nuk do të largohet nga klubi këtë muaj. Barella ka ... Read More

Chelsea me ofertë të lartë për Cagliarin dhe Barellan  

11/01/2019

Chelsea thuhet se i ka ofruar mesfushorit të Cagliarit, Nicolo Barella, një kontratë të madhe pesëvjeçare për të kaluar në Londër këtë muaj. Gjatë ditëve ... Read More