Tag: Cagliarit

Arsenali e ndoqi nga afër Barellan

02/03/2019

Arsenali thuhet se kishte skautë në stadium për duke shikuar mesfushorin e Cagliarit, Nicolo Barella kundër Interit. Cagliari arriti të fitojë në Sardegna Arena të ... Read More

Drejtori sportiv i Cagliarit, Passetti: Barella nuk largohet në janar

14/01/2019

Drejtori sportiv i Cagliarit, Mario Passetti ka thënë se mesfushori i talentuar italian Nicolo Barella nuk do të largohet nga klubi këtë muaj. Barella ka ... Read More

Chelsea me ofertë të lartë për Cagliarin dhe Barellan  

11/01/2019

Chelsea thuhet se i ka ofruar mesfushorit të Cagliarit, Nicolo Barella, një kontratë të madhe pesëvjeçare për të kaluar në Londër këtë muaj. Gjatë ditëve ... Read More

Juventus 3-1 Cagliari, notat e lojtarëve

03/11/2018

Juventusi ka fituar në shtëpi ndaj Cagliarit me rezultat 3-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e 11-të të Serie A. Zonja e Vjetër ka ... Read More

Juventusi mposht Cagliarin, gati për derbin ndaj Milanit

03/11/2018

Juventusi ka fituar në shtëpi ndaj Cagliarit me rezultat 3-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e 11-të të Serie A. Pjesa e parë e ... Read More

Inter 2-0 Cagliari, notat  e lojtarëve

29/09/2018

Interi ka arritur të fitojë ndaj Cagliarit me rezultat 2-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e shtatë të Serie A. Skuadra e drejtuar nga ... Read More

Fitorja e tretë radhazi në Serie A, Interi mposht Cagliarin

29/09/2018

Interi ka arritur të fitojë ndaj Cagliarit me rezultat 2-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e shtatë të Serie A dhe vulos formën e ... Read More

Gervinho nuk preferon ta quajë golin ndaj Cagliarit si më të mirin në karrierë

24/09/2018

Gervinho nuk po preferon ta quajë golin ndaj Cagliarit si më të mirin në karrierën e tij, por thotë se po i pëlqen jeta në ... Read More

Juventusi refuzoi nënshkrimin me Barellan

20/09/2018

Gjiganti italian, Juventusi ka refuzuar mundësinë e nënshkrimit me mesfushorin e Cagliarit, Nicolo Barella. Barella është njëri nga emrat më të nxehtë në futbollin italian ... Read More

Barella, ‘plani b’ i mesfushës së Interit

17/08/2018

Interi po përballet me ditën e fundit të afatit kalimtar italian dhe emri i italianit të Cagliarit, Nicolo Barella, është i nxehtë për transferim në ... Read More

Notat e lojtarëve: Cagliari 0-1 Roma, mbrojtësit e Giallorossëve marrin vlerësim të lartë

06/05/2018

Roma e kreu detyrën ndaj Cagliarit duke arkëtuar pikë të plota, në garën për të siguruar një vend në Ligën e Kampionëve. Paraqitja e skuadrës ... Read More

Roma kryen detyrën, merr tri pikët ndaj Cagliarit

06/05/2018

Me rezultat 1-0, Roma ka fituar si mysafir i Cagliarit në ndeshjen e vlefshme për javën e 36-të në Serie A. Giallorossët janë në kërkim ... Read More