Tag: Capello

Capello flet për transferimin e Ibrahimovic te Milan

01/01/2020

13:03 | 1 Janar 2020 13:03 | 1 Janar 2020 Fabio Capello ka besimin se Zlatan Ibrahimovic është një transferim i qëlluar nga Milan. Ish ... Read More

11-shja më e mirë e Capellos: Buffon, Raul, Ronaldo…

10/05/2019

9:41 | 10 Maj 2019 09:41 | 10 Maj 2019 Fabio Capello ka zgjedhur formacionin më të mirë me lojtarët që ka stërvitur. Trajneri italian ... Read More

“Messi është gjeni, të tjerët vetëm futbollistë të mëdhenj”

01/05/2019

Ish-trajneri i Real Madrid, Fabio Capello, foli për Lionel Messi, protagonist i pritshëm i përballjes vendimtare me Liverpool në gjysmëfinalen e Champions League. “Messi? Mbase ... Read More

Capello tregon ku do të përfundojë Higuain pas përfundimit të sezonit

19/04/2019

Trajneri legjendar italian, Fabio Capello, ka deklaruar se Gonzalo Higuain do të rikthehet te Juventusi pas përfundimit të sezonit. Sulmuesi argjentinas në një periudhë prej ... Read More

Capello: Unë ju tregoj dallimin e madh mes Messit dhe CR7

13/04/2019

Trajneri legjendar italian, Fabio Capello, është përfshirë në debatin e pashtershëm Cristiano Ronaldo – Lionel Messi. Capello ka thënë se Lionel Messi është një gjeni, ... Read More

Capello ia jep Allegrit gjithë meritat për kualifikimin e Juves

13/03/2019

Fabio Capello ia ka dhënë meritat kryesore trajnerit Massimiliano Allegri për eliminimin e Atletico Madridit nga 1/8 e Ligës së Kampionëve. Juventusi mbrëmë ka bërë ... Read More