Tag: çerekfinale

Swansea 2-3 Man City: Notat e lojtarëve, Celina më i miri për vendasit në çerekfinalen e FA Cup

16/03/2019

Manchester City nuk lejoi që të befasohet nga Swansea në çerekfinale të FA Cup dhe në fund fitoi me rezultat 2-3 dhe kështu u kualifikua ... Read More

Ekipet bazë: City kërkon gjysmëfinalen e Kupës FA në ndeshjen ndaj Swanseas, starton Celina

16/03/2019

Swansea City dhe Manchester City ndeshen në Liberty Stadium, në përballjen çerekfinale të Kupës FA. Skuadra nga Mançester i është favorite për të vazhduar tutje ... Read More

UEFA publikon datat e ndeshjeve çerekfinale në Ligën e Kampionëve

15/03/2019

Shtëpia më e madhe e futbollit në Evropë, UEFA ka publikuar datat për ndeshjet çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Kësisoj ndeshjet e para çerekfinale do ... Read More

Pas hedhjes së shortit, Jurgen Klopp: E njohim mirë Porton

15/03/2019

Tashmë dihen çiftet çerekfinale të këtij viti në ligën më elitareve evropiane për klubet. Liverpooli do të kërkojë një biletë për në gjysmëfinale në përballje ... Read More

Dihen çiftet e mundshme gjysmëfinale në Ligën e Evropës, Chelseat i buzëqesh fati

15/03/2019

Është hedhur shorti për ndeshjet çerekfinale në Ligën e Evropës. Kësisoj ndeshja më e fortë në këtë raund garash do të jetë ajo mes Napolit ... Read More

Dihen edhe gjysmëfinalet e mundshme të Ligës së Kampionëve

15/03/2019

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Tashmë dihen edhe çiftet më të reja të fazës së re të ... Read More

Këta janë tetë çerekfinalistët në Ligën e Evropës – gjithçka çfarë duhet të dini për shortin dhe datat e zhvillimit të ndeshjeve

15/03/2019

Janë mësuar tetë ekipet që janë kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Evropës. Në këtë fazë janë kualifikuar dy ekipe nga Anglia, dy nga Spanja, ... Read More

Arsenali bindshëm ndaj Rennesit, Topçinjtë kalojnë në çerekfinale të EL

14/03/2019

Arsenali ka përmbysur skuadrën franceze, duke e mposhtur me rezultat 3-0 për të kaluar në çerekfinale të Ligës së Evropës. Arsenali e nisi mirë ndeshjen ... Read More

Sipas bastoreve, kush është favorit për të fituar Ligën e Kampionëve?

14/03/2019

Tashmë dihen tetë skuadrat që janë plasuar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Në garë kanë mbetur katër klube të Anglisë dhe nga një prej ... Read More

Barcelona 5-1 Lyon: Notat e lojtarëve, Messi maksimale

13/03/2019

Barcelona u kualifikua në çerekfinale të Ligë së Kampionëve pasi fitoi në ndeshjen e dytë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve ndaj Lyonit ... Read More

Top dhjetë skuadrat që Ronaldo iu ka shënuar ma së shumti gola në LK, prinë Juve

13/03/2019

Juventusi në krye me Cristiano Ronaldon u kualifikua në çerekfinale të Ligës së Kampionëve duke fituar ndeshjen e dytë ndaj Atletico Madridit me rezultat 3-0. ... Read More

Teksa Schalke po humbte nga Man City, llogaria e tyre në Twitter e rrëmbeu gjithë vëmendjen

13/03/2019

Manchester City u kualifikua në çerekfinale të Ligës së Kampionëve duke fituar ndaj Schalkes me rezultat të përgjithshëm 10-2. Ndeshja e parë në Gjermani përfundoi ... Read More