Tag: çerekfinalen

Man City 4:3 Tottenham, notat e lojtarëve

17/04/2019

Manchester City dhe Tottenhami na dhuruan një ndeshje të çmendur në çerekfinalen e dytë në Ligën e Kampionëve, ndeshja përfundoi me rezultat 4-3 për Cityn. ... Read More

Van Basten: Ky do të jetë rezultati i ndeshjes Juventus – Ajax

16/04/2019

Marco Van Basten ka parashikuar çerekfinalen Juventus – Ajax. Ajax dhe Juventus kanë barazuar 1:1 në ndeshjen e parë të zhvilluar në Holandë, ndërsa sonte ... Read More

Guardiola nuk e nënvlerëson Tottenhamin: Kemi shanse të barabarta, kam respekt për ta

16/03/2019

Manchester City do të përballet me Tottenham Hotspur në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Kampioni në fuqi i Anglisë do t’i luajë tri ndeshje përballë ... Read More

Hidhet shorti për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve, Manchester United – Barcelona ndeshja më e fortë

15/03/2019

Hidhet shorti për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve, Barcelona – Manchester United ndeshja më e fortë Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për çerekfinalet ... Read More

Arsenal 3-0 Rennes, notat e Xhakës, Mustafit dhe të tjerëve

14/03/2019

Skuadra angleze Arsenal ka siguruar çerekfinalen në Ligën e Evropës. Topçinjtë kanë arritur ta përmbysin rezultatin nga ndeshja e parë përballë skuadrës franceze Rennes. Francezët ... Read More

Korenica: Për fitore në Prizren, Prishtina ‘lufton’ për të dy trofetë

07/12/2018

Liria do ta pres Prishtinën të shtunën në ndeshjen që vlen kalimin në çerekfinalen e Kupës. Prishtina nuk do të ketë aspak të lehtë kundër ... Read More

Distria Krasniqi mposhtet në çerekfinale, por shpreson triumfin në Hagë me anë të repesazhit

16/11/2018

Xhudistja nga Kosova, Distria Kransiqi ka humbur ndeshjen e tretë apo çerekfinalen në Grand Prixin që po mbahet në Hagë të Holandës. Distria Krasniqi ka ... Read More

Brazil – Belgjikë, formacionet zyrtare të super çerekfinales

06/07/2018

Brazili dhe Belgjika do të jetë përplasja e madhe e talentit ofensiv në çerekfinalen e Kampionatit Botëror, Rusia 2018. Brazili do të luajë ndaj Belgjikës ... Read More

Lëndimi i Cavanit nuk është serioz, por mund të mungojë ndaj Francës

03/07/2018

Edinson Cavani ishte njeriu që ia mohoi Përfaqësueses së Portugalisë çerekfinalen në Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’. Me dy golat e 31-vjeçarit Uruguai vazhdoi në fazën ... Read More

Francë – Argjentinë, formacionet e mundshme dhe analiza taktike

30/06/2018

Franca dhe Argjentina do të luftojnë në mënyrë të pa kursyer për të arritur çerekfinalen e Kampionatit Botëror, kur të fillojë faza e eliminimit direkt, ... Read More

Spektakël në Olympico – Gjashtë gola, Berisha i shënon Strakoshës, por Lazio triumfon në fund

05/04/2018

Përballja mes Lazios dhe RB Salzburgut në çerekfinalen e parë të Ligës së Evropës, ka rezultuar një spektakël i vërtetë, ku u shënuan gjashtë gola, ... Read More

Bale aspak i lumtur me qëndrimin në stol, nuk i gëzohet golit të parë të Real Madridit

04/04/2018

Cristiano Ronaldo shkëlqeu me Real Madridin në ndeshjen e vlefshme për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve, ku shënoi dy herë kundër Juventusit. Por ajo që ... Read More