Tag: ceremonia

A ndikohet Oscari prej Golden Globes: Kush janë favoritët e këtij viti për çmimin prestigjioz?

22/02/2019

Të dielën, më 24 shkurt, do të zhvillohet ceremonia e 91-të e Akademisë. Ashtu si çdo vit në këtë kohë, diskutohet se duart e kujt ... Read More

Fustani me yje i Dua Lipës bëhet temë e debatit në Britani të Madhe

21/02/2019

Ceremonia e ndarjes së çmimeve “BRIT 2019” ishte një ngjarje e rëndësishme dhe një nga fituesit ishte edhe Dua Lipa. Ajo ka marrë vëmendjen e ... Read More

Gjithçka që duhet të dini për ‘Brit Awards 2019’ – ku konkurrojnë Dua Lipa dhe Rita Ora

18/02/2019

Ceremonia e Brit Awards kthehet me një tjetër eveniment në vitin 2019 për të vlerësuar sukseset në industrinë muzikore. Një numër i madh i artistëve ... Read More

Ceremonia solemne me rastin e ngjitjes së flamurit të NATO-s, para Qeverisë

12/02/2019

Ka filluar ceremonia solemne me rastin e ngritjes së flamurit të NATO-s përpara objektit të Qeverisë së Maqedonisë e cila së shpejti do ta bartë ... Read More

Ariana Grande tregon se pse tha “ndyrësirë” kur Cardi B mori një çmim në Grammy Awards

11/02/2019

Mbrëmë është ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve prestigjioze muzikore “Grammy Awards”. Pasi Cardi B fitoi çmimin për albumin më të mirë të rap ... Read More

Kylie Jenner me veshje katastrofale në “Grammy Awards”

11/02/2019

Mbrëmë është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve Grammy Awards. Tashmë mediat kanë nisur të shkruajnë për dukjet e yjeve botërore gjatë parakalimit ... Read More

Dua dhe Bebe ndër personazhet e veshura më së miri në “Grammy Awards”

11/02/2019

Mbrëmjen e kaluar është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve Grammy Awards. Padyshim që lajmi kryesor i ditës për shqiptarët ishte fitimi i ... Read More

Ambasadori britanik në Kosovë pas triumfit të Dua Lipës në “Grammy Awards”: Sukses i dy shteteve tona

11/02/2019

Mbrëmë është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve më prestigjioze muzikore “Grammy Awards”. Dua Lipa ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e ... Read More

Bebe Rexha pas “Grammy Awards”: Vetë nominimet janë fitore për mua

11/02/2019

Mbrëmë është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve më prestigjioze muzikore “Grammy Awards”. Dua Lipa ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e ... Read More

Banderas dhe Kimpel shkëlqejnë në tapetin e kuq të “Critics Choice Awards”

14/01/2019

Natën e kaluar në Santa Monica u mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve Critics Choice Awards. Aktori i famshëm Antonio Banderas (58) dhe e dashura ... Read More

Shpallen sportistët më të mirë të vitit 2018 nga Komuna e Drenasit – Florian Smakiqi shpallet më i miri

28/12/2018

Në ambientet e SHMTP “Fehmi Lladrovci” sot është mbajtur ceremonia e shpalljes së sportistëve më të mirë të vitit në Komunën e Drenasit, event i ... Read More

Ceremoni masive, qindra femra jetime martohen në të njëjtën ditë (Foto)

26/12/2018

Qindra femra jetime lidhën nyjë në një ceremoni masive në Indi. Ceremonia u financua nga një manjat diamantesh që ka martuar më shumë se 3.000 ... Read More