Tag: ceremoninë

Bleona në ceremoninë e çmimeve Oscar, këngëtarja shkon përsëri ‘zhveshur’

10/02/2020

Në ceremoninë e ndarjeve të çmimeve Oscar 2020 ishte e pranishme edhe Bleona Qerreti. Ashtu dhe si është shndërruar tashmë në një zakon për të, ... Read More

Parakalimi i ekipit të Kosovës në hapjen e Lojërave Evropiane

22/06/2019

08:01 | 06/22/2019 Ekipi i Kosovës ka parakaluar në ceremoninë hapëse të Lojërave Evropiane që kanë filluar në Minsk. Është boksierja Donjeta Sadiku që i ... Read More

Rama: Shqipëria partner i besueshëm i BE!

21/05/2019

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama në ceremoninë e nisjes së misionit të FRONTEX në Shqipëri tha se ky është një element i qartë, por edhe ... Read More

Rama: Majori u kthye si hero

16/05/2019

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama i ka dhënë lamtumirën e fundit, majorit Klodian Tanushi. Në ceremoninë zyrtare mbajtur në nder të tij, Rama tha se ... Read More

Sot mbyllet projekti “Përmirësimi i Policimit të të Drejtave të Njeriut në Kosovë”

14/05/2019

Zyra e BE-së në Kosovë në bashkëpunim me Këshillin e Evropës sot organizon ceremoninë e mbylljes së projektit “Përmirësimi i Policimit të të Drejtave të ... Read More

Irina Shayk publikon imazhe nga paraqitja mahnitëse në “Met Gala”

08/05/2019

9:20 | 8 Maj 2019 09:20 | 8 Maj 2019 Irina Shayk dukej tejet elegante në ceremoninë “Met Gala”. Irina Shayk ka ndarë me ndjekësit ... Read More

Përurohet dhoma e dëshmive në Inspektoratin Policor

03/05/2019

Inspektorati Policor i Kosovës mbajti sot ceremoninë e përurimit të “Dhomës së dëshmive të IPK-së” si donacion nga OSBE. Në këtë aktivitet morën pjesë përfaqësues ... Read More

Nis modernizimi i spitaleve në Kosovë

12/04/2019

Ministria e Shëndetësisë ka organizuar ceremoninë përmbyllëse të studimit të fizibilitetit për ngritjen e infrastrukturës fizike të institucioneve shëndetësore dytësore dhe tretësore, të financuar nga ... Read More

I jepet lamtumira e fundit ish-luftëtares së UÇK-së, Fetnete Ramosaj

07/04/2019

Ish-luftëtares së UÇK-së, Fetnete Ramosaj, sot iu dha lamtumira e fundit në Varrezat e Dëshmorëve në Gllogjan. Në ceremoninë e varrimit morën pjesë familjarë, miq, ... Read More

Rama: Integrimi i Kosovës në NATO është domosdoshmëri

29/03/2019

Kryeministri Edi Rama, në ceremoninë e shënimit të 10-vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në NATO, deklaroi se përfshirja e Kosovës në Aleancë do të ishte ... Read More

Veseli: Korrupsioni dhe nepozitmi po tentojnë të thellohen në Kosovë

28/03/2019

Në ceremoninë e mbylljes së projektit të financuar nga BE-ja për luftën kundër krimit të organizuar, korrupsionit, ekstremizmit të dhunshëm si dhe luftës kundër pastrimit ... Read More

​​KOK-u zgjedh laureatët e vitit 2018

01/03/2019

Komiteti Olimpik i Kosovës për herë të tretë me radhë ka organizuar ceremoninë Laureatët 2018. Çmimet që janë ndarë në këtë ceremoni janë: Sportistja e ... Read More