Tag: ceremonisë

Paraqitja e Rita Orës ndër vite në eventin “Met Gala”

02/05/2019

Po afrohet dita e ceremonisë së ndarjes së çmimeve "Met Gala". Rita Ora përmes rrjeteve sociale ka kujtuar paraqitjet e saj ndër vitje në këtë ... Read More

Lady Gaga thyen heshtjen rreth romancës së re: Bradley Cooperin e ka mik të vërtetë

27/02/2019

Lady Gaga dhe Bradley Cooper ishin shumë të afërt gjatë dhe pas ceremonisë së ndarjes të çmimeve Oscar. Madje, mediat e kishin bërë punë të ... Read More

Pas presioneve të aktorëve dhe regjisorëve, Oscar do të ndajë çmimet gjatë transmetimit “live”

18/02/2019

Organizatorët e ceremonisë së çmimeve Oscar fillimisht kishin për synim që t’i ndajnë katër çmime gjatë transmetimit të reklamave, por gjithçka ka ndryshuar pas kundërshtimit ... Read More

Mirud pjesë e “Grammys Awards”, shfaqet me veshje interesante

14/02/2019

Të dielën në Los Angeles u mbajt nata finale e ceremonisë të ndarjes së çmimeve, “Grammy Awards”. Edhe ky edicion ka zgjuar vëmendjen e publikut, ... Read More

Elegante dhe e thjeshtë në të kaltër – Dua Lipa mahnitëse në para-festën e Grammy

10/02/2019

Dua Lipa ka vazhduar shkëlqimin e saj në prag të ceremonisë Gramy Awards. Mbrëmë është mbajtur para-mbrëmja e Grammy Awards nga Clive Davis. Yjet e ... Read More

Dua dhe Rita nominohen për çmimet “British LGBT Awards”

07/02/2019

Rita Ora dhe Dua Lipa janë në pritje të ceremonisë së Grammy Awards si dhe të Brit Awards. Por, dyshja shqiptare pos nomimeve në ngjarjet ... Read More

Ambasadorët e 29-të vendeve anëtare, sot kanë nënshkruar Protokollin për anëtarësim të Maqedonisë në NATO.

06/02/2019

6 Shkurt 2019 / 11:52 Gjatë ceremonisë në selinë e NATO-s në Bruksel, kanë qenë të pranishëm ministri i punëve të jashtme Nikolla Dimitrov, i ... Read More

Muza e Chanelit, Penelope Cruz tregon se si mund të dukesh e hijshme me veshje modeste

16/01/2019

Aktorja spanjolle Penelope Cruz u shfaq në tepihun e kuq të ceremonisë së ndarjes së çmimeve “Dias de Cine” në Madrid. Aktorja, e martuar me ... Read More

Alicia Keys nikoqire e “Grammy Awards 2019”

16/01/2019

Alicia Keys do të jetë nikoqire e ceremonisë së ndarjeve të çmimeve “Grammy Awards 2019”. Kështu së paku ka bërë të ditur vetë këngëtarja përmes ... Read More

Anne Hatheway me veshjen më të keqe në Golden Globes

08/01/2019

Zonja të famshme të botës së muzikës dhe filmit parakaluan nëpër qilimin e kuq me rastin e ceremonisë së ndarjes së çmimeve të Golden Globes. ... Read More